Chanel Inimitable vs. Lancome Fatale

Bu karşılaştırmayı ne zamandır yapmak istiyordum, kısmet bugüneymiş 😛 Çok vaktim olmadığından kısaca özetlemeyi düşünüyorum, umarım becerebilirim 😛
Lancome Fatale; L’oreal Telescopic maskaranın fırçasını andırdığı için, Telescopic de yıllardır en sevdiğim maskaram olduğu için kendisine karşı bir sempatim var.. Tüm kirpikleri birbirine yapıştırmadan da dolgunluk verebilen bir maskara, ancak tüm kirpikleri birbirine yapıştırma potansiyeli yüksek bir maskara aynı zamanda.. kullanım tekniği diğer maskaralardan farklı, dikkat etmek lazım.. Fırçasını (ki aslında tarak o) kirpik dibine yaklaştırıp, uca doğu döndürerek sürerseniz harika oluyor. Yine de bu maskarayı sürdükten sonra bitmiş bir maskaranızın yıkayıp temizlediğiniz fırçası rimeli düzeltirseniz daha iyi görünecektir.. Telescopic’ten ve bugünün karşılaştırma konusu Inimitable‘dan tek farkı onlar kadar uzunluk vermemesi ancak amaç uzunluk değil dolgunluksa, doğru rimel bu olacaktır..
Chanel Inimitable‘ın fırçasında kıllar sık ancak örümcek ağı görüntüsü vermiyor. Maskaranın en güzel yanı, düzgün bir şekilde kirpikleri kaplaması ve kesinlikle topaklanma yapmaması. Fatale ile yanlış bir harekette batırma riskiniz olduğu halde Inimitable’a sonuna kadar güvenebilirsiniz.. Inimitable dolgunluk vermiyor, örneğin kirpiklerimde boşluklar olan yerler belli oluyor zaten resimlerde. (Burda daha belirgin olsun diye üst göz içine kalem çekmedim, ancak boşluk olduğu için normalde maskaranın altına waterproof bir kalem çekerim, böylece kirpikler daha dolgun görünür, tavsiye ederim herkese)
Dramatik kirpikler elde etmek istediğim bazı günler 1 kat Inimitable üstüne 1 kat MAC Zoom Lash geçiyorum (konu maskara olunca hiç üşenmiyorum 😛 ), Zoom Lash’i de normalde sürmek zordur ama altında Inimitable olunca yapıştırmıyor kirpikleri 😉 Tek başına Inimitable kirpiklerimi çok uzatıyor, düzgün kıvrılmamış oldukları için anlamak zor, hatta karşılaştırma resimlerinde pek bir fark göremiyor olabilirsiniz.. Ben sonuçtan çooook memnunum 😛 Karşılaştırdım, kendim de rahat ettim :Ppp

İlk resim maskarasız kirpiklerimin nasıl acınacak halde olduğunu göstermek için 😛 Diğer resimlerde maskara bazı olarak Lancome Cils Booster XL kullandım, maskara bazı olmadan maskara kesinlikle kullanmıyorum, kirpikleri dökülmekten korumak ve daha iyi sonuç elde etmek için baz kullanmanızı öneririm.. Benimki bu linktekinin aynısı..
Son not; bir daha Fatale almayı düşünmüyorum ama Inimitable kesin alırım 😉
Ürün: Fatale 4.0 / 5 – Inimitable 4.5 / 5
Ambalaj: Fatale 5 / 5 – Inimitable 5 / 5
Kalite: Fatale 4.0 / 5 – Inimitable 4.5 / 5
Genel: Fatale 4.0 / 5 – Inimitable 4.5 / 5
Bir daha alır mıyım? Fatale hayır, Inimitable evet
Alınacak yerler? Bu markaları çeşitli mağazalarda ve online olarak bulmak çok kolay 🙂
Fiyat: Fatale’ı Strawberrynet‘te indirimdeyken kofre halinde 39 TL’ye almıştım sanırım, burdaki satış fiyatını bilmiyorum.. Inimitable’ı sevgililer günü indirimiyle Türkiye’den 45 TL’ye almış olmam lazım.
Marjo
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Chanel Inimitable vs. Lancome Fatale” üzerine 2 düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir