MAC Dame Edna – Part I

Evet Dame Edna Bölüm I.. Çünkü DE’yi pembe dizi gibi uzatıp hepinizi sıkıntıdan öldürmek istiyorum 😛 Eheh malesef 2 bölümde biticek, ama zaman ne gösterir bilemem 🙂 DE siparişimi ABD’den bir arkadaş vasıtasıyla vermiştim; ancak şanssız bazı durumlar yaşadım, paketim elime pazartesi günü ulaştı. İçinde DE’den Coral Polyp, Kanga-Rogue (ruj) ve Possum Nose Pink (gloss) vardı, diğer ürünlerim Studio Tech NC30 ve Brow Set clear.

Hepsi hakkında detaylı yorumlarımı yazmayı planlıyorum (kısmetse 2. bölümde), bugün ne zamandır beklediğim Coral Polyp’ten bahsedicem 😀 Turuncu tonlu kırmızılara bayıldığımı bilen bilir (o kendiniiii biliiiyoooo-).. Dolayısıyla bu ruju almak için düşünmeye gerek görmedim 🙂 Ancak komik bir şekilde bende turuncu durmuyor! Şaka gibi.. Dudaklarımın koyu renk, pigmentli olduğunu hep söylerdim de, bunu da yapabilecekleri hiç aklıma gelmezdi 🙂 Turuncuya bakacakmış gibi yapan pembe, hatta Crosswires (cremesheen) gibi duruyor bende (Şekil 1)..

Turuncumsu tonlar cırt bir renkmiş gibi davranabildiğinden üstüne kahve glosslarla harika oluyorlar. Benim nedense hiç kahve glossum yok MAC’ten 🙂 Elimdekilerden Cecile, Maybelline ve Avon’dan kahve gloss bulabildim, bir de galiba Lancome vardı ama onu bulamadım.. Cecile glossları çok seviyorum, ışıltısı, kıvamı tam yerinde, ayrıca da fırçalı. İlk deneylerimde Maxi Lips serisinden 03’ü kullandım, mükemmel bir hindistancevizi kokusu var, rujun üstüne çok güzel oldu. Cecile’in 3D Effects serisini çok beğeniyorum ve dazzleglasslara benzetiyorum.. Uygun fiyatlı, dazzleglasslar gibi ışıltılı gloss arayanlar için Cecile 3D Effects serisini öneririm, bu arada bunu da unutmadan söylemiş olayım.

Ama bu sabah 03 bana yeterince kahve gelmedi (çünkü gerçekten değil, daha doğal bir renk, çok açık kahve), o yüzden yandaki Maybelline Watershine Diamonds, No:12 Chocolatte Glitters rengini kullandım. Bir başka zaman Coral Polyp (ve Ravishing[cremesheen] ile) + Cecile 3D Effects 09’u denemeyi planlıyorum, o çok daha koyu ve daha ışıltılı. Maybelline glossun parıltıları daha az ve daha küçük. Gloss da hafif ve kesinlikle Cecile kadar yapış yapış değil 🙂 2. Şekilde glosslu halini görebilirsiniz.. Dudaklarımın çatlak görüntüsünü yumuşattı gloss ve ruju günlük kullanıma daha uygun hale getirdi, cart turuncumsu hali gitmiş oldu (hoş tek başına da cart turuncu değildi ya 😛 )

En son Coral Polyp’in çekimine geçtim ve makro çekimde çok eğlendim, çektikçe çektim ama her resime watermark eklemek yorunca 5’te bıraktım heheh :)) Beyaz zemin için bi’ saat örtü vs. aramaktansa bulduğum ilk kağıdın arkasını kullanınca da böyle saçma pozlar ortaya çıktı heheh 😛 Olsun gizemli bi hava verdi bence :Ppp Resimlerin hepsine tıklanabilir (nihayet bu ayarı becerdim ama resimleri bu sayfada istediğim boyutta gösterme işini hala beceremedim kusura bakmayın 🙁 benim bile göz zevkimi bozuyo şu an).. Unutmadan, aşağıdakilerden rengi en düzgün veren 3. resim.. Makro çekimde ruju fırça ile sürdüğüm belli oluyordur sanırım, dudak kalemi kullanmaya çok üşendim onun yerine fırça ile hallettim işimi 😛


Marjo

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

MAC Dame Edna – Part I” üzerine 2 düşünce

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir