Kırılmış Farları Değerlendirme – Bölüm 1

Kırılmış farlarınızı umarım atmıyorsunuzdur! Dağılan taşan parçaları toplayıp alkolle birleştirme yöntemini henüz duymadıysanız, Hesi’nin bu yazısına bakmazsanız çok şey kaybedersiniz..
Kırılmış bir farı pekala pigment gibi düşünüp şeffaf ojeye karıştırabilir, renkli ojeler yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, düzgün bir yüzey üzerinde fardan mecimek büyüklüğünde parça alıp üstüne şeffaf ojeden eklemek ve kürdanla karıştırmak. Tavsiyem az bir miktar hazırlayıp bir elinize sürmeniz, diğer el için yeniden hazırlamanız çünkü hızlı olmazsanız oje olduğu yerde kuruyor, dolayısıyla sürmek zor olur.
Benim bugün kullandığım far, Flormar Terracota Farlardan, 84 numara, (buradan bakabilirsiniz). Bu far bana çok sevdiğim birinden hediye gelmişti, farın yapısı ve renk vermesi o kadar iyiydi ki çok uzun zaman çimen yeşili kalem almaya gerek görmedim, eyeliner fırçası ile alt kirpik hizasına uyguluyordum. Daha sonra bu far paleti yere düştü, şansıma hem de en sevdiğim renk kırıldı 🙁
Kullandığım ojeyi ise, bu konudan hatırladınız mı? 🙂 Bu resimleri uzun zaman önce çektim, şu anda oje bitmek üzere. Farla karıştırmak ojenin tırnakta dayanma ömrünü arttırıyor, aklınızda bulunsun. Unutmadan No More Breaks, tırnaklarını güçlendirmek isteyenlerin tam aradığı ürün. Düzenli kullanmamın büyük bir etkisi oldu, tek eksisi biraz çabuk soyulması.
Bu yöntemle az miktarda farla istediğiniz renkte oje yapabilirsiniz, şeffaf ojenin tamamını harcamanıza gerek olmaz. Ayrıca şeffaf oje olmasına gerek yok, renkli ojeye renkli far da çok şeker oluyor, yakında onunla ilgili bir konu da gelecek zaten.
Son not, bloglara sık bakamadığım bir dönemde bir arkadaşın da benzer bir yöntemle oje yaptığını okumuştum, hatta aynı şeyleri düşünmüşüz ona da bağlantı yapayım demiştim ama kim olduğunu unutmuşum. O sanırım farların üstünü kazıyorum yazmıştı, reader’dan aradım ancak bulamadım, eğer hatırlatırsa onun yazısına da buradan link verebilirim..

Bahsettiğim blog sevgili Simyaser’in bloğuymuş, yazısı da burada, bakmadan geçmeyin 🙂

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Kırılmış Farları Değerlendirme – Bölüm 1” üzerine 7 düşünce

 • 27 Ekim 2009 tarihinde, saat 11:43
  Kalıcı bağlantı

  wow süper bir fikir bu marjo!
  sıkıştırdığım farları bu işlem için tekrar ufalayabilirim! hehehee 😀

  Yanıtla
 • 27 Ekim 2009 tarihinde, saat 12:43
  Kalıcı bağlantı

  Hihi bence de çok güzel oluyor. Çıkan sonuçlardan o kadar memnunum ki bir daha renkli oje zor alırım artık 😛 Sürekli ojelere far karıştırıyorum bu aralar, glitter da ekliyorum, süper şeyler çıkıyor, en güzel yanı normal ojeden daha dayanıklılar 😀

  Yanıtla
 • 27 Ekim 2009 tarihinde, saat 13:53
  Kalıcı bağlantı

  ehhea ilahi marjo ne gerek var linke felan yahu:)) sanırım bende okumuşsun benzer bir yazıyı ne güzel bloglarımızın post kardeşi oldu:D bu arada senin yeşilinin tonunada bayıldım.

  Yanıtla
 • 28 Ekim 2009 tarihinde, saat 13:14
  Kalıcı bağlantı

  sağol ebvuş 😀

  simyasercim öyle olduk ne güzel 😀 ben de senin yeşil tonuna bayıldım ya MAC'in peppermint patti renginde. Bu arada linki de ekledim yazıya 😉

  Yanıtla
 • 15 Kasım 2009 tarihinde, saat 10:44
  Kalıcı bağlantı

  Süper fikirmiş.Bravo:)
  E artık eski ve kırılan farları bende atmam.Çok güzel bir şey öğrendim sayenizde.
  Teşekkürler 🙂

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir