Daha parlak, daha kalıcı, daha yoğun..

.. bir Cremesheen Glass için önce yedeklediğim bir Dazzleglass’ın kapağını Cremesheen’e taktım ama adamların bir bildiği varmış, fırçayla sürünce dudak çizgilerine aşırı doluyor, hiç güzel durmuyor.
Cremesheen’in çizgilere dolmaması için altına yoğun kıvamlı bir ürün kullanmak lazım, klasik dudak koruyucular istediğim etkiyi vermiyor.. Örneğin şeffaf glosslar çok güzel baz oluyorlar. Ben MAC Lipglass (şeffaf lipgloss, MAC’in Gloss adlı ürününden farklı!) ile çok memnun kaldım. Altta yoğun kıvamlı bir şeffaf gloss, su kıvamlı Cremesheen’lerin daha kalıcı ve daha parlak olmasını, daha düzgün durmasını, dudak çizgilerine dolmamasını ve ilginç bir şekilde daha fazla renk vermesini sağlıyor.
Aşağıdaki resimlerde MAC Lipglass üstüne (tamamen ismi nedeniyle aldığım) Melt In Your Mouth var. Bu renk artık yok ama belki bir koleksiyonda tekrar çıkar.. Yine de Cremesheen’leri sevmiyorum, bundan sonra bir daha asla almam (ancak Marjo adında bir renk çıkarırlarsa..)
Gerçek halleri resimden daha güzel.

Not: Dişlerim kötü duruyor, resimleri küçülttüm ama içim rahat etmedi, verdiğimiz geçici rahatlıktan dolayı ön 2 tavşan dişim ve ben özür dileriz 🙁
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Daha parlak, daha kalıcı, daha yoğun..” üzerine 17 düşünce

 • 15 Mayıs 2010 tarihinde, saat 00:53
  Kalıcı bağlantı

  güzel durmuş yakışmış marjocum ama kullanması zor gözüküyor anlattığına göre..

  Yanıtla
 • 15 Mayıs 2010 tarihinde, saat 00:55
  Kalıcı bağlantı

  Teşekkürler 🙂 Zahmetli ama değer, çünkü öteki türlü hiç sevmiyorum C/S glossları. Ama değerlendirmek istiyorum, atmaktansa bir işe yarasın, bitince B2M olsun 🙂

  Yanıtla
 • 15 Mayıs 2010 tarihinde, saat 01:12
  Kalıcı bağlantı

  ben tam dişlerin ne güzel görünüyor diye düşünerek postu okurken dipnot çıktı karşıma:o düşündüğünün aksine gayet güzel göründüğünü söylememe gerek yok sanırım:):)

  Yanıtla
 • 15 Mayıs 2010 tarihinde, saat 01:49
  Kalıcı bağlantı

  canım dişlerini görmesem inandıracaksın, yazma böyle şeyler 🙂

  çok güzel durmuş ben de böyle denemek istiyorum! 🙂

  Yanıtla
 • 15 Mayıs 2010 tarihinde, saat 08:47
  Kalıcı bağlantı

  :))) dişlerine selamımı söyle gayet güzel olduklarını ilet şekerim 🙂
  bu arada bi süredir yoktun yeniden post hazırlamana sevindim.
  dudakların da harika görünüyor..
  öptüm canım seni…

  Yanıtla
 • 15 Mayıs 2010 tarihinde, saat 10:05
  Kalıcı bağlantı

  ayy ben cok seviyorum creamsheenlerimi 🙂 hic toplanmiyor dicem ama benim dudagimda ruj yarim saatten fazla durmadigi icin cok bilemem o konuyu. dislerin de gayet guzel. massalaaahii var 🙂

  Yanıtla
 • 15 Mayıs 2010 tarihinde, saat 10:08
  Kalıcı bağlantı

  fotoğraf makinen nedir?Ve bu göz-dudak-yan yüz fotolarını nasıl çekiyorsunuz,sadece dudağa-gözemi getiriyorsun objektifi,yoksa tüm yüz fotondan kesipmi koyuyorsun

  Yanıtla
 • 15 Mayıs 2010 tarihinde, saat 11:37
  Kalıcı bağlantı

  mihrace teşekkür ederim, güneş ışığı altında çekmiştim, parlamış ve pis görünüyor bence 🙁

  Öykü, Hedonist, Hülya, mosquito çok teşekkürler kızlar 🙂 Hülya'cım keyfim yok, o yüzden yazma isteğim de yok, önceden hazırladığım resimler vardı belki onlardan 1-2 tane daha eklerim, onun haricinde yazacağımı sanmıyorum. Eğer pozitif yazılar yazmayacaksam hiç yazmamayı tercih ediyorum. :/

  Hande'cim C/S toplanmıyor bende de, dudak çizgilerime doluyor, zaten C/S'lerin sevilmeme nedeni çizgilere dolması, yakın çekimlerde hep belli. Teşekkürler.

  Nilgüncüm B2M henüz yok ama ilerde olursa diye bitenleri atmamak lazım 🙂 Hiç olmazsa yurtdışına giden birine verip değiştirilebilir.

  Adsız, hiper kaliteli bir fotoğraf makinem yok benim. 4-5 sene oldu alalı, 6.0 mega piksellik Samsung D60, eski sayılır, şimdi uygun fiyata çok kaliteli modeller var ama değiştirmeyi düşünmüyorum, profesyonel fotoğrafçı filan değilim, bu haliyle beni idare ediyor..

  Yakın çekim için "makro" ayarı var, her makinede var bu ayar, lale şeklinde bir sembolü var, görürsün mutlaka. Ben yakın çekimler için (yüz-göz vs.) makro ayarında çekiyorum, yoksa bulanık oluyor. Genelde sırf dudak görünecek kadar yaklaştırmıyorum, her zaman ayna karşısında yüzümü çekiyorum, sonra photoshop veya picasa ile dudak/göz kalacak şekilde kesiyorum, üstüne "watermark" yazımı yine bu programlarla yazıyorum. Zaten resimlerdeki "watermark"tan belli oluyordur, PS ile farklı, Picasa ile farklı işaretleme yapıyorum, belki fark etmişsindir, bu resimdekilerde de üstteki PS, diğer ikisi Picasa ile "watermark"lı.. PS paralı ama Picasa google'ın kendi ücretsiz ürünü, onu indirip kullanabilirsin, ufak tefek düzeltmeler de yapılabiliyor programda (kolaj yapma imkanı da var).

  Işık ayarlarını manüel olarak kendim yapıyorum, otomatik ayarla çekmiyorum, alıştım bu şekilde ama bilmeyen için başta zor gelebilir, güneş ışığında çekim yapmak en kolayı. İngilizcen varsa şu yazıya bir göz at, fotoğrafçılık sitelerinde çok profesyonel dille anlatıyorlar. Bu linkte ise basit bir dille anlatıyor, anlattıkları da çok işe yarıyor.

  http://www.specktra.net/forum/f280/***how-take-better-makeup-pictures-your-camera***-46494/

  Yanıtla
  • 28 Şubat 2017 tarihinde, saat 19:35
   Kalıcı bağlantı

   I love Bonnie Hunter! I am a regular on Quilt cam, follow her on face book, pintrest and I am working on Easy Street. As I am currently recovering from brain surgery, her daily posts and and quilt cam evenings give me something to look forward to each day! Sewing has become my therapy!Thank you Bonnie!

   Yanıtla
 • 15 Mayıs 2010 tarihinde, saat 17:57
  Kalıcı bağlantı

  marjocum renk çok güzel durmuş, bu renkleri casper tenli biri olarak hayatımda 1 kez olsun süremediğim için çok içimde kalmıştır, sen bol bol kullan emi 🙂

  bu arada, çook dikkatli bakınca hafif bir çizgilere dolma görüntüsü var, ama çok çok az, o da çok yakından fotoğraf çekildiği içindir eminim.. ama dediğini anlıyorum benim de öle lanet bir rujum var, süremiyorum o yüzden.

  dişlerin de gayet şirin 🙂

  Yanıtla
 • 15 Mayıs 2010 tarihinde, saat 21:41
  Kalıcı bağlantı

  haklısın Marjo'm. umarım en kısa sürede keyfin yerine gelir…
  yurt dışı başvuruları ne oldu haber var mı?

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir