Pastel #43 ve Essie Matte About You

Chanel Particuliere 505‘den birkaç ton açık bir kahverengi oje arıyordum ki Pastel’in 43 numaralı ojesini buldum. Ben alalı 2-3 ay oldu sanırım ama hala bulabileceğinize eminim, sürekli satılan bir renk.

Pastel #43, içinde mikro ışıltılar bulunduran gri-sütlü kahve karışımı açık vizon rengi 🙂 İçinde galiba biraz mor da var.. Sürümü çok rahat, çizgi çizgi olan bir oje kesinlikle değil. İki günün sonunda uçlarından soyulma belirtisi göstermeye başladı ama bu 2 günde elim sudan çıkmadı neredeyse..

Seche Base Ridge Filling base coat ise zamanın birinde alınmış ojelerimden biri. Aslında orta parmağımın ortasında boydan boya bir çizik ve kat atması var, nereye çizdirdim hiç bilmiyorum 🙂 Bu baz tam adına yakışır şekilde tüm pürüzlüğü aldı, fotoğraflarda ve gerçekte kesinlikle belli değil! Çooook memnunum, Seche bulma imkanı olanlara tavsiye ederim.

Artık fark etmişsinizdir, iki-üç günden fazla aynı ojeyi kullanamıyorum, rahat batıyor, illa ki değişiklik yapmam gerekiyor! Önce Konad baskısı mı yapsam derken rengin arka planda kalmasına gönlüm razı olmadı. Sonuç olarak mat üst katla matlaştırdım.

Essie Matte About You; her türden ojenin görünüşünü matlaştıran bir son kat ojesi. Bu ojenin ününü artık duymayan kalmamıştır herhalde.

Tırnak etlerimin çılgınlığını fark edenler kusura bakmasın, kütikül yumuşatıcı yağımı hiçbir yerde bulamıyorum! Tüm tırnak bakım malzemelerim aynı çekmecede durur halbuki 🙁

Blogda oje-tırnak görmekten isyan edenlere katılıyorum 🙂 Ben de istiyorum makyaj temalı yazı yazmayı. Tam taslaklara kaydediyorum yayımlayacağım, bakıyorum başka biri yazmış, vazgeçiyorum yayımlamaktan.. Kısmet artık.. 🙂

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Pastel #43 ve Essie Matte About You” üzerine 7 düşünce

 • 19 Temmuz 2010 tarihinde, saat 16:31
  Kalıcı bağlantı

  Ya MArjo cum aynı ürün olsun, sen yine de yaz. Herkesin herkesle görüşleri tutmuyor, ben senin yazdığına güveniyorum ötekine güvenmiyorum bazen, aaaa! Yaz!

  Yanıtla
 • 19 Temmuz 2010 tarihinde, saat 19:56
  Kalıcı bağlantı

  MArjooo yazmalisin iki kere olsun onemli degil hem belki senin okuyucularinin bir kismi onlari henuz takip etmiyor… =) Hem iki farkli gorusu okumak hatta sadece resimlerini gormek bile guzel =)
  Bu arada renk cok guzelmis bende bir okuyucumdan sanirim pastel 76 idi resmi aldim bloga koymam icin. Cok benziyor chanel 505 e bir bak istersen =)
  Turkiye ziyaretimde hic bakmadim oje keske baksaydim diyorum simdi =) Nasil tasirim diye endiselendim bu kadar ojeye gumruk bisey der mi diye panik yaptim bir de =) Neyse bir daha ki sefere…

  Yanıtla
 • 19 Temmuz 2010 tarihinde, saat 21:16
  Kalıcı bağlantı

  Marjocuum baskasi yazdi diye yazmamak da neyin nesi, farkli gorusler her zaman iyidir. Hem ben senin uzata uzata, daldan dala atlaya atlaya yazma sekline bayiliyorum:) Ozledim de o tarz yazilarini okumayi. Arsivdeki hazir yazilardan bir demet yayinla artik bu kadar lafin ustune:)

  Yanıtla
 • 22 Temmuz 2010 tarihinde, saat 10:25
  Kalıcı bağlantı

  Marjo, ben şahsen bayılıyorum oje yazılarına. Daha çok yaz, biz de daha çok okuyalım. Ayrıca makyaj yazılarını başkaları da aynı ürünleri yazdı diye rafa kaldırma. Ben çok uzun zamandır senin bütün yazılarının sıkı takipçisiyim, o ürünlerin yorumlarını senin tarzından okumak da ayrı bir güzel olur diye düşünüyorum.

  Yanıtla
 • 22 Temmuz 2010 tarihinde, saat 19:54
  Kalıcı bağlantı

  Kozmo’cum teşekkürler 🙂

  Zoitsa, bence de iki türlü de güzel 🙂

  Tuguna, yahu bilemiyorum, böyle bi taktım kendi kendime 🙂 Ben de yazıp özetini yayınlıyorum, uzun uzun kimse okumuyor sanırım 😀

  anya, i love it too. Omg, you have this same color? cool 😀

  berna, teşekkür ederim, oje yazılarından isyan etmeyen tek sen varsın 🙂 Takip ettiğin için ve güzel sözlerin için çok teşekkürler, çok mutlu ettin beni biliyor musun? 🙂

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir