Avon Color Trend Shimmering Lip and Cheek Balm

(Scroll down to read in English)

Avon hem dudak hem de yanaklarda kullanılabilen stik formdaki Color Trend Shimmering  Lip and Cheek Balm adındaki ürününü yanlış anımsamıyorsam bir veya iki kampanya önce çıkarttı, ben de renkleri görünce dayanamadım. Her ne kadar kompakt allıkları sevsem de bu tarz ürünlerin uygulaması daha kolay, seyahatlerde veya gün içinde tazelemek için yanınıza alıyorsunuz, yetiyor.

Avon Türkiye bu ürün için “pırıltılı balm” diyor, gerçekten doğru bir tanımlama, çok fazla renk veren bir ürün değil. Elimde renkler belli olsun diye 5-6 defa üstünden geçmem gerekti. Boyutlarını görmeniz için 2. fotoğrafı ekledim; zira Avon bazı ürünlerinin gramajını ısrarla yazmıyor! Powder Pink, mercan tonları bulunan bir pembe. Yapısı satensi duruyor, içinde ışıltı yok. Bu balm dudakta şahane duruyor. Özellikle satensi rujları seviyorsanız eminim bu balmı da çok seveceksiniz. Bu arada Kampanya 10 kataloğunda sayfa 69’da modelde görülen renk Powder Pink’e daha yakın.

Icy Petal ise beyaz metalik ışıltılara sahip bir pembe. Bana Maybelline köpük allıklardan en açık pembe rengi hatırlatıyor. Kullanan varsa onun da içinde beyaz metalik ışıltılar olduğunu hatırlayacaktır. Icy Petal ruj olarak kullanırsam felaket duruyor! Metalik ışıltı dudaklarımdaki bütün kusurları ortaya çıkarır benim. Bir de cilt tonum beyaz ışıltılı rujları hiç kaldırmıyor. Markası Avon, MAC vs fark etmiyor. Ancak Icy Petal yanaklarımda inanılmaz güzel duruyor! Uzun zamandır görmediğim kadar güzel bir ışıltı ve renk veriyor, gerçekten çok beğendim.

Bence bu tarz stik allıkların uygulaması çok kolay, elmacık kemiklerimin üstüne 3 nokta halinde ürünü uygulayıp parmaklarımla dağıtıyorum. Bir allık ne kadar doğal durabilirse o kadar doğal duruyorlar 🙂

Bu ürünün gözlemlediğim negatif yönleri ise renk seçeneğinin çok az olması. Güzel bir mercan rengi ya da bronz bir renk şahane olurdu! Bir diğer yönü ise kalıcı olmaması. Günün sonunda rengi bayağı hafiflemiş oluyor. Belki de az kullandığım içindir bilemiyorum. Fiyatı değişmekle birlikte K10’da tek başına 14 TL ama 3 ürünü 15 TL’ye alabildiğiniz bir kampanyaya dahil.

♥♥♥♥♥♥♥

Avon launched this lip and cheek balm in stick form 1 or 2 campaigns ago. I like NARS multiples a lot, so tints in stick form is my weak point. I bought the two avaliable color and gave it a try. Avon calls these products “shimmering balm” and it is true. Color pay-off is medium, in the 2 swatches I had to swipe 5-6 times to obtain a decent color. Powder Pink is pink with coral undertones and it has a satin finish. I believe I don’t see any shimmer in this product and I really like the satin finish. It looks amazing on my lips, I fall in love immediately. If it had a lipstick form, I’d definitely buy it too. On my cheeks, it also looks cute and works well with my NC25 skin.

Icy Petal, on the other hand, is very frosty. It has some metalic frosty white shimmers and looks terrible on my lips. It exacerbates the dried parts and white shimmer makes my lips look like dead. White shimmer in a lipstick always makes me look like dead though. Icy Petal reminds me of the fairest pink color of Maybelline Dream Mousse blushes. (Number 20 I believe) If you used that blush, you will remember how frosty it is. Although Icy Petal looks like that blush on my hand, when I apply with a softer hand on my cheeks, it gives an amazing glow. I mean, seriously one of the best blushes I have seen for a long time.

The stick is really easy to apply. I place 3 dots on my cheek bones and blend with my fingers. Its formula is not thick and it blends easily. There are two negative aspects as far as I’ve seen. One is, the limited color range. There are only 2 of them avaliable. I think that a nice coraly color and a nice bronze color would be great. The second is, this blush fades at the end of the day. It doesn’t totally disappear but the color fades and shimmer sort of “settles”, if you know what I mean. Luckily the product is tiny enough to carry in your bag, so I don’t see a reason to not to buy these once I run out.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Avon Color Trend Shimmering Lip and Cheek Balm” üzerine 17 düşünce

 • 08 Eylül 2010 tarihinde, saat 20:02
  Kalıcı bağlantı

  ELF Çinli olduğu için onu da pek içim rahat kullanıyor sayılmam ama Avon’un da kalitesine ancak ona güvendiğim kadar güveniyorum açıkçası… Bu stickler gerçekten de gün içinde ya da yolculuklarda kullanmak için ideal. Küçücük kutuyu at çantaya, hem dudaklarına hem yanaklarına kullan:) Icy Petal da allık olarak hakikaten hoş bir renkmiş! Güle güle kullan:)

  Yanıtla
 • 08 Eylül 2010 tarihinde, saat 21:07
  Kalıcı bağlantı

  ayy Icy Petal’a bayıldım! Powder Pink de çok tatlı. Marjocum elinde k11 kataloğu var mı? Bunlar k11’de indirimli mi deye soracaktım da? Eğer indirimli değilse bu ay 3 ürün birden alayım bari=)

  Yanıtla
 • 08 Eylül 2010 tarihinde, saat 23:09
  Kalıcı bağlantı

  Icy Petal’den bende de var. Allık olarak günlük kullanımda bu aralar favorim. Gerçekten çok doğal duruyor. Alerjik bir bünyem vardır, her allığı kolaylıkla kullanamam ama bu bende bir sıkıntı yaratmadı.

  Yanıtla
 • 09 Eylül 2010 tarihinde, saat 09:54
  Kalıcı bağlantı

  Tebrik ederim avonu çok hoşuma gitti. Acaba hala var mıdır??
  2 rente harika. Hem fazla renk vermemesi de bence çok iyi.

  Yanıtla
 • 19 Eylül 2010 tarihinde, saat 14:09
  Kalıcı bağlantı

  katologta görüce avon yine sadece simden 🙂 üretmiştir diye düşünmüştüm ama powder pink hoşuma gitti 🙂

  ÇıTıRTı:)

  Yanıtla
  • 19 Eylül 2010 tarihinde, saat 23:09
   Kalıcı bağlantı

   ben de öyle düşünmüştüm ama powder pink çok güzel. geldiği günden beri başka ruj süremedim 🙂

   Yanıtla
 • 07 Ekim 2010 tarihinde, saat 03:31
  Kalıcı bağlantı

  ben ikisinide almak istiyorum ama ıcy petal acaba bende kaybolup gidermi diye düşünüyorum.merjo ellerine bakınca beyaz tenli oldugun kanısına vardım.ben daha koyuyum senden.bugday tenliyim.belli olurmu acaba bende

  Yanıtla
  • 07 Ekim 2010 tarihinde, saat 10:06
   Kalıcı bağlantı

   Aybike’cim ben buğdaydan biraz açığım bende belli oluyor ama dediğin gibi sende sadece ışıltısı görünebilir, rengi tam vermeyebilir, zaten çok açık ve beyaz metalik bir renk, belli olmayabilir canım.

   Yanıtla
 • 07 Ekim 2010 tarihinde, saat 11:51
  Kalıcı bağlantı

  yaaaa üzüldüm şimdi ama genede şansımı deniycem sanırım hem bu ay 7 liraya düşmüşken en azından ruf gibi kulanır yada ışıltı veririm yanaklarıma.

  Yanıtla
 • 10 Aralık 2010 tarihinde, saat 23:38
  Kalıcı bağlantı

  ben aldım bu allık çünkü rengi çok hoşuma gitti ondan aldım allık sürmüyom çünkü yakışmıyo sadece ruj bana yakışıyo bybybyby

  Yanıtla
 • 03 Mayıs 2011 tarihinde, saat 23:49
  Kalıcı bağlantı

  ya benim yanaklarımda biraz pürüzler war icy petal olan ışıltılı olduğu için daha kötü durur mu acaba powder pink mi alsam diye düşünüyorum ama beyaz tenliyim o da çok pembe durmaz mı?

  Yanıtla
  • 04 Mayıs 2011 tarihinde, saat 00:03
   Kalıcı bağlantı

   canım çok pembe durmaz merak etme, rengi hafif zaten. fazla kaçırmazsın hatta çok tatlı olur sende powder pink. ben olsan powder pinki tercih ederim.

   Yanıtla
 • Geri bildirim: AVON Foot Works Anti-Rub Stick | MarjoOnTheBlog { Moda Makyaj Kozmetik Oje }

 • 06 Ekim 2014 tarihinde, saat 20:04
  Kalıcı bağlantı

  Bu alliklardan son iki katalogda goremiyorum..kaldirilmamistir insallah..bilen varsa kodlarini yazabilirmisiniz burada?

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir