MAC Fabulous Felines + FNO

(Scroll down to read in English)

Vogue Fashion’s Night Out (FNO) için Karamel ile bir gün önceden tüm planı yaptık, gidilecek mağazaları bile belirledik 🙂 Ama her yer o kadar kalabalıktı ki planın çoğu tutmadı! En çok zamanı tabii ki Cadde MAC’te geçirdik. Cadde MAC’teki bütün MAC çalışanlarına ilgileri ve yardımları için bir kere daha teşekkür ederim, zamanın nasıl geçtiğini anlamadık sayelerinde.

Koleksiyona geçmeden FNO hakkında söylemek istediğim 2-3 cümle var.. Bir daha yapılırsa ve katılma şansınız olursa kaçırmayın derim, çünkü çok güzel bir geceydi 🙂 Işıl ışıl bir gece, müzik, eğlenen insanlar bünyeme çok iyi geldi!

Fabulous Felines koleksiyonundan pek çok şeyi görmeden yurt dışından sipariş vermiştim ama tabii ki görerek alışveriş yapmanın keyfi çok başka. Koleksiyonun hit ürünleri Superslick Liquid Eyeliner‘lar, bu ürün kalıcı olacağı için tükenir mi diye endişe etmenize gerek yok ama en azından bir rengini denemenizi öneririm. Hem sürmesi kolay hem de kalıcılığı muazzam. Ben siyah ve koyu yeşil renklerini aldım, imkanınız varsa öneririm. Böyle diyorum çünkü Superslick Eyeliner’ın Amerika’da satış fiyatı 17.50 dolar, İngiltere fiyatı 14.50 sterlin; ki 22.50 dolar civarı yapıyor. Bizde ise tamı tamına 45 TL, yani 30 dolar. Türkiye’ye gelişiydi, vergiydi, kargoydu, gümrüktü, neyse ne ama Türkiye pazarı için yüksek bir fiyat bu. Daha geçen sene fluidline’lar, liquidlast’lar 32-36 TL arasıydı. Ne zaman 45 TL oldu? Sadece MAC için söylemiyorum, ojesinden elektroniğine kadar her şeyde durum aynı zaten, biliyorsunuz…

Koleksiyona dönecek olursak, mineral allıklar çok başarılı. E ben zaten MAC mineral allıklara bayılıyorum, bir de sim oranı azaltılmış olduklarını düşünün.. Gayet güzeller. Birkaç kişiden kirli durduğunu duyduğum Soft Meow ise gayet başarılı bir kontur rengi olurmuş aslında. Fiyatı 56 TL.

Rujları tahminimden daha çok sevdim. Yanından geçmeye bile yanaşmayacağım koyu mor renklerine bile bayıldım, daha ne olsun.. Bu koleksiyonda Dazzle Lipstick’lerden Liquid Lurex de var. Biliyorsunuz Liquid Lurex, Nordstrom özel koleksiyonu olan Digi Pops’un Digi Dazzle kısmı ile Amerika’da satışa çıkmış ancak Türkiye’ye maalesef gelmemişti. Koleksiyon sayesinde gelmesi büyük bir şans, gerçekten ama gerçekten çok güzel, bayıldım.. Hatta Dazzle lipstick’ler Türkiye’ye gelsin kampanyası yapabilirim. İçindeki ışıltıların yansıması harika. Işık açısına göre renk değiştiriyor, oje gibi ama dudakta 😛 Rujlar 38 TL.

4’lü farlarla ilgili yazacak her şeyi Herhseyler ve Hande yazdığı için ben pas geçiyorum. Leopard Luxe Quad’ı aldım ben, en çok kullandığım renklerin aynı quad (=4’lü far paleti) içinde olması güzel oluyor, bir de MAC’in quad ve 6’lı far paleti sistemini beğeniyorum, MAC’in seçimine güveniyorum 🙂 Kendim yapınca o kadar güzel renkler seçemiyorum.. Quad‘ların satış fiyatı 99 TL, 4 tane refill far ve boş bir palet almaktansa nispeten uygun fiyata geliyor. Koleksiyondaki pigmentler ise 52 TL. Bende Old Gold ve Antique Green pigmentleri olduğu ve yılda maksimum 2-3 kere sürmek aklıma geldiğinden almadım. Fardan daha çok seviyorum, o ayrı ama ben far/pigment sürmeyi sevmiyorum; ben eyeliner insanıyım 🙂

Almak istediğiniz ürünler için bu koleksiyona özel acele etmeniz gerekecek, zira ürünlerden az sayıda geldiğini duydum..

¤¤¤¤¤¤¤¤ FNO – Fabulous Felines Backstage 😛 ¤¤¤¤¤¤¤¤¤

Palace Pedigreed makyajımı Pelin MUA yaptı, pazartesiden itibaren kendisini İstinye Park MAC’te bulabilirsiniz: (Pelin MUA from MAC Istinye Park did this Palace Pedigreed inspired makeup)


Geceye özel French 75 kokteyli çok güzeldi. (French 75 coctail was prepared specially for MAC’s FNO – Fabulous Felines event and was very good.)

Nfu.Oh #45 ojelerime herkes bayıldı 🙂 (Everyone adored my Nfu.Oh nail polish #45!)

FF ruj ve glosslarını deniyordum da 🙂 (While I was playing with FF lipsticks and lipglosses. I tried them all, so what? I am addicted 😛 )

Palace Pedigreed 4’lü far paletini almak istemezseniz sürekli satılan farlardan benzerlerini bulabilirsiniz. Yanlış anımsamıyorsam; fotoğraftakiler Rule (turuncu mat), Prussian (lacivert mat) ve Carbon (siyah mat). (An alternative from the permanent line to Palace Pedigreed Quad could be Rule, Prussian and Carbon)

♥♥♥♥♥♥♥♥♥

MAC prepared us a very cool Fabulous Felines event on the night of Vogue’s Fashion Night Out (FNO). We had a lot of fun trying everything from the collection. I really loved the Superslick Liquid Eyeliners, I’m glad that they are now permanent and I don’t have to rush buying them because they are really expensive in Turkey. One eyeliner costs 17.50 dollars in America, 22.50 dollars in England and 30 dollars in Turkey! A quad is 36 dollars in America and 66 dollars here. 66 dollars for a quad and it is not even that special…

It may seem like Turkey is the richest country among these 3 but the poorest in real life. Yea, go figure.. We pay 66 dollars for a quad. Apart from the price tags, everything else was nice. Playing with new collections is always nice, isn’t it?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

MAC Fabulous Felines + FNO” üzerine 9 düşünce

 • 18 Eylül 2010 tarihinde, saat 16:05
  Kalıcı bağlantı

  Çok güzel görünüyor ürünler! İştah açıcı hatta :p Makyajını da sevdim. Gözlerini yani :p

  Yanıtla
 • 18 Eylül 2010 tarihinde, saat 16:31
  Kalıcı bağlantı

  Yine cok keyifle okudum Marjocum, ayrica fotograflar su hasta halimle kalkip makyaj yapma istegi uyandirdi bende:)

  Yanıtla
 • 18 Eylül 2010 tarihinde, saat 18:17
  Kalıcı bağlantı

  harika olmuş canım makyajın 🙂 eyelinerlar ve rujlar şahane bayıldımmmm…. ben de alcam bana ne bana ne :)bu arada #45te süpermiş zaten nfu.oh ojelerde kötü bi opal yok ki hihi bütün renkleri güzel

  Yanıtla
 • 19 Eylül 2010 tarihinde, saat 18:10
  Kalıcı bağlantı

  Harika bir gece olmuş. Maalesef ben katılamadım. Makyajın çok güzel olmuş ayrıca. Bu koleksiyondan en gözüme çarpan eyelinerlar oldu, kalıcı olmalarına çok sevindim.

  Yanıtla
  • 19 Eylül 2010 tarihinde, saat 23:09
   Kalıcı bağlantı

   Teşekkürler Zewzeq, eyeliner’lar çok güzel gerçekten. Estee’nin double wear’ları gibi, kalıcılıkları çok iyi 🙂

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir