Drew Barrymore Makyajı / Drew Barrymore’s Fabulous Makeup

(Scroll down to read this in English)

Normalde böyle yazılar yazmıyorum, neden yazmadığımı da bilmiyorum aslında ama neyse.. Gizemli bir başlangıcın ardından konuya geçecek olursak, Drew Barrymore’un Covergirl 50. Yıl Partisinde giydiği şeker poşeti benzeri Jil Sanders elbiseden ne kadar hoşlanmasam da makyajına bayıldım! Benzerini kendim için yapmayı çok istiyorum, siz de isterseniz devamını okuyun derim 🙂

Makyajı ünlü makyaj artisti Debra Ferullo aşağıda resmini göreceğiniz CoverGirl ürünleriyle birlikte şu şekilde yapmış;
Pürüzsüz bir görünüm için önce yeni CoverGirl NatureLuxe Silk fondoteni sürmüş. Yanaklardaki ışıltıyı Simply Ageless Sculpting allığın Lush Berry rengini kullanarak yakalamış.

Göz makyajına gelince göz kapağına altın (CoverGirl’s Smoky ShadowBlast farın Bronze Fire rengini) ve mor (Purple Plume rengi) far karışımı uygulamayı tercih etmiş. LiquiLineBlast serisinden Brown Blaze rengi eyeliner’ı üst kirpik diplerine sürerek yumuşak ama çarpıcı bir görünüm elde etmiş. Tabii ki maskara seçimi CoverGirl’ün LashBlast Volume maskarası olmuş.

Drew Barrymore’un dudaklarındaki o bayıldığım karpuz kırmızısı rengi ise Anemone adlı CoverGirl NatureLuxe Gloss Balm ile elde etmiş! (Kendime not: AL!)

Not: Polyvore’da gayet düzgün görünen resim nedense aktarınca bulanık oldu, piksel vs de değiştirmemiştim 🙁 Photoshop’la keskinleştirdim ama yine de garip duruyor, kusura bakmayın 🙁

********

I normally do not post celebrity makeup tips but this is one makeup that I should post every where because I loved it a lot! Celebrity makeup artist Debra Ferrullo explained how she did this look in Style.Com but I’ll re-write it here too.

She used CoverGirl’s NatureLuxe Silk Foundation for a flawless face, then warmed up the look with Simply Ageless Sculpting Blush in Lush Berry onto the apples of Barrymore’s cheeks for a natural sun-kissed glow.

She blended CoverGirl’s Smoky ShadowBlast in Bronze Fire and Purple Plume all the way up to brow bone and dragging the mixture beneath the lower lash line. For this subdued eyes effect, she used LiquiLineBlast in Brown Blaze on the upper lash line and two coats of LashBlast Volume mascara for Drew’s lashes.

My favourite part of the look is the lips! For this watermelonish color, she used CoverGirl’s NatureLuxe Gloss Balm in Anemone shade.

Note: Sorry for the stupid products image. When I did it in Polyvore, it looked fine. Then I transfered it to Photoshop, it started to look blurry, so I sharpened it and it looked like crap 🙁 But it took me time to make it so I’ll not be ashamed of using it here 😛 I apologize for any eye damage caused by this image in advance 😛

Source: Style.com
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Drew Barrymore Makyajı / Drew Barrymore’s Fabulous Makeup” üzerine 9 düşünce

 • 12 Ocak 2011 tarihinde, saat 13:14
  Kalıcı bağlantı

  covergirl diyince benim için lash blast mascara ve lip slicks lipstick’tir. ama şimdi diğer ürünler de ilgimi çekti. eline sağlık pek güzel olmuş, devamını da bekleriz:)

  Yanıtla
  • 12 Ocak 2011 tarihinde, saat 13:21
   Kalıcı bağlantı

   Teşekkürler, akşama teslim edilmesi gereken işim var ya oturdum bunlarla uğraştım 😛 ben maskarasını çok merak ediyorum, keşke burada da satılan bir marka olsa, dupe renkleri şudur budur diyebilseydim 🙁

   Yanıtla
 • 12 Ocak 2011 tarihinde, saat 13:17
  Kalıcı bağlantı

  Allık ve ruj şahane görünüyor, çok uyumlu olmuş. Ben zaten CoverGirl’in Lash Blast maskarasını çok merak ediyorum ne zamandır denemek istiyorum; keşke Türkiye’de satılsa 🙁 Ebay’den makyaj malzemesi de almıyorum ama sırf onu denemek için alacağım sanırım!
  Sevgiler,

  Yanıtla
  • 12 Ocak 2011 tarihinde, saat 13:23
   Kalıcı bağlantı

   Bence de bence de 🙂 Burada satılsa herhalde Benefit, Stila gibi Sephora’larda satılır, Amerika’daki gibi ucuz da olmaz, en iyisi Ebay bize 😛 Ben ruja koptum yahu, böyle kremsi rujlara zaafım var, kesin her rengini alacağım 🙂

   Yanıtla
 • 16 Ocak 2011 tarihinde, saat 01:39
  Kalıcı bağlantı

  Bende ruja bayildim marjocum ama bana karpuz kirmizisi (ne demek ki o kafam karisti, canli mi demek cansiz kirmizimi :D) gibi gelmedi. Cremesheenlerden fanfare in drusuna benzettim.

  Yanıtla
  • 16 Ocak 2011 tarihinde, saat 02:03
   Kalıcı bağlantı

   Canlı ama sheer demek istedim 😀 hani böyle karpuz suyu olur ya açık pembe-kırmızı tonunda, aynı onun gibi geldi bana. bi de sitede öyle yazmıştı, doğrudan çevirdim 😀 fanfare hmm pek emin değilim, o daha pembe değil mi? Bence Crosswires tonunda bir ruj bu 🙂

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir