Essie Pretty Edgy

(Scroll down to read this in English)

Pretty Edgy, Essie’nin Yaz koleksiyonuna ait bir renk. Ben mini boyundan oluşan 4’lü setini almıştım, internet sitesinde 4’lü seti hala mevcut.

Bu parlak, koyu yeşil çimen rengine bayılıyorum! Yapısı çok güzel, tırnak hizası görünmesin diye 3 kat uygulamak gerekiyor ama sorun çıkarmıyor sürerken. Essie’nin mini ojelerinin en güzel yanı fırçasının kalitesiz olmaması. Ona da gereken özeni göstererek üretmişler, ayrıca şişelerin altında adının da yazıyor olması gayet güzel. OPI’nin minilerinde adları yazmıyor ve bir saat bu ne rengiydi şimdi diye düşünebiliyorsunuz 🙂

Diğer tüm Essie ojelerim gibi çok dayanıklı, 4-5 gün rahatlıkta tırnakta kalıyor, soyulmuyor, çizilmiyor. E yeter artık sileyim bari diye asetona uzanırken çok üzülüyorum, mükemmel manikürümü bozmak istemiyorum. Birazcık soyulma yapsa rahat rahat sileceğim! Tam boyunun fiyatı internet sitesinde 25 TL.

Son fotoğraftaki renk sapmasını dikkate almayın lütfen, ilk 2 fotoğrafta renkler daha tutarlı.

*************

Pretty Edgy is from Essie’s Summer 2010 collection. I bought the mini set from EssieTurkey.Com a long time ago, but they are still avaliable.


This is a bright, lovely green color, I love everything about it! The brush, bristles, application, texture.. Although you need 3 coats for a full opaque color, the application is flawless and you can easily apply 3 coats with this polish. This nail polish lasts for days! In fact my all Essie nail polishes last a long time. Every time when I am about to remove an Essie color, I feel sad 😛 Because there are almost never any chips or peel offs and I have to remove a perfectly looking manicure!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Essie Pretty Edgy” üzerine 10 düşünce

 • 29 Ocak 2011 tarihinde, saat 15:24
  Kalıcı bağlantı

  Canım çok güzel bir renkmiş. Hele yazın çiçekli elbiselerle, desenli çantalarla şıkır şıkır durur:)
  Üstüne Sally Hansen Insta-Dri top coat kullandın değil mi? Ben bir süredir bu ürünü araştırıyordum. Zuzu’ya FS’den sordum ama henüz yanıtlamadı. Ben daha önce hiç top coat kullanmadım. Eğer güzelse e-bay’dan sipariş vereceğim. Nasıl bir ürün sen memnun musun?

  Yanıtla
  • 29 Ocak 2011 tarihinde, saat 16:43
   Kalıcı bağlantı

   Teşekkürler 🙂 Kesinlikle tam bahar/yazlık bir renk. Evet insta-dri kullandım. Seche Vite top coat’tan da memnunum aslında (sadece nerede olduğunu bulamıyorum). Ama Sally Hansen Insta-Dri benim uzun zamandır favorim, çok memnunum. Çok memnun kalacaksın diye düşünüyorum 🙂 Kuruma süresini çok hızlandırıyor ve tabii parlatıyor ojenin rengini! Yalnız yorumlarda azalınca baloncuk yapıyor filan diyorlar, bende öyle bir sorun olmadı hiç, 3. şişemi kullanıyorum, öyle söyliyim. Ben hep eczanelerden alıyorum, gerçi burada eczanelerde 24 TL. Ebayden alırsan daha ucuza gelir muhtemelen.

   Yanıtla
 • 29 Ocak 2011 tarihinde, saat 19:45
  Kalıcı bağlantı

  Çok teşekkür ederim cevabın için. E-bay’de 5.75 dolar. Oje falan da alacağım birkaç tane. Hepsini birden alırım artık:)
  Bu arada bu top coat’lar ojenin uzun ömürlü olmasını da sağlıyordu değil mi? Benim için kalıcılık da çok önemli.
  Kusura bakma tam bir oje cahiliyim de ondan soruyorum:)

  Yanıtla
  • 01 Şubat 2011 tarihinde, saat 00:47
   Kalıcı bağlantı

   Rica ederim, evet, daha parlak olmasını, hızlı kurumasını, daha uzun süre kalıcı olmasını sağlıyorlar ama her top coat bütün bu işlevleri yerine getirmeyebiliyor. 🙂

   Yanıtla
  • 30 Ocak 2011 tarihinde, saat 23:51
   Kalıcı bağlantı

   Ben de çok seviyorum, azalmaya başladı, sanırım demure vixen’den sonra bitecek 2. mini ojem bu olacak 🙂

   Yanıtla
 • 30 Ocak 2011 tarihinde, saat 23:08
  Kalıcı bağlantı

  marjocum bu ojenin durusunu sendeki kadar kimsede begenmedim,harika gorunuyor.cok yakismis cidden.

  Yanıtla
  • 30 Ocak 2011 tarihinde, saat 23:57
   Kalıcı bağlantı

   Tuguna’cım bu uzun zamandır aldığım en güzel iltifat 🙂 Çok teşekkürler, mutlu oldum 🙂

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir