2010’un En İyi 5 Makyaj Ürünü / Top 5 Makeup Products of 2010 (Editor’s Choices)

(Scroll down to read this in English)

2010 yılında satışa sunulan en iyi 5 makyaj ürünü: Editörün seçimi, çok zevkli ve yorucu bir eleme süreci sayesinde oluşturuldu, listeye alınamayan ama aslında çok başarılı olan bir çok ürün vardı. (Örneğin MAC Haute & Naughty Lash maskara!) En yüksek puanları toplayan 5 ürün ise aşağıdaki sıralamayı aldı.

Bu senenin 5. en iyi ürünü MAC’in Pro Longwear Lipstain Marker dudak kalemleri! MAC’in ara ara satışa sunduğu See Thru uzun süre kalıcı rujları da gayet başarılıydı. Bu ürünle bir adım da ileri gitmişler, gerçekten çok kalıcı ama asla dudağı kurutmuyor.

En iyi 4. ürün şüphesiz Türkiye’de oje piyasasına getirdikleri yenilikçi yaklaşımla, yani ince uçlu fırçasıyla Flormar Nail Art oje serisiydi. (Flormar ojelerle ilgili yazılar burada, burada ve hatta burada) Flormar ve diğer firmalardan oje piyasasına önem vermelerini, holografik ve manyetik ojelerle bizi mutlu etmelerini rica ediyoruz bu vesileyle!

3. en iyi ürün AVON’un Glimmerstick Diamonds simli göz kalemleriydi. (Bu kalem serisi için burada ve burada iki ayrı yazı okuyabilirsiniz!)

En iyi 2. ürüne karar vermesi çok zordu! Açıkçası yenilikçi fırçası, simsiyah rengi ve kirpikleri uzatmadaki başarısı ile Clinique High Lengths maskara 2.’liği hakkıyla aldı.

2010’un en başarılı, en çok beğenilen, benim de en sevdiğim ve aldığımdan beri sürekli kullandığım ürünü MAC Pro Longwear fondotendi! (Hakkında burada ve burada yazı bulabilirsiniz!)

Siz de favorilerinizi yorum kısmına yazabilirsiniz 🙂
********

It was so fun to select the best 5 makeup products (Editor’s choice) of the year! Maybe next year, I should add a survey and ask opinions of my readers!

Anyways, lets see the list!

Best 5th product of year was MAC’s Pro Longwear Lipstain Markers. Long lasting but does not dry lips.

4th best product was Flormar Nail Art nail polishes with nail art specific thin brushes. It was one of the most inspiring innovations for both Turkish nail polish manufacturers and customers. I wrote it here, here and here.

3rd best product was AVON Glimmerstick Diamonds eye pencils, which were mentioned here and here.

2nd best was Clinique High Lengths. The curved wand and coal-black color with a good formula deserves this place!

And the best of the best is MAC Pro Longwear foundation! I don’t need to go over and over this product, since I already wrote here and here but this is a really good foundation and haven’t seen anyone who didn’t like it so far.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

2010’un En İyi 5 Makyaj Ürünü / Top 5 Makeup Products of 2010 (Editor’s Choices)” üzerine 5 düşünce

 • 04 Şubat 2011 tarihinde, saat 09:42
  Kalıcı bağlantı

  Marjo’cum harika bir yazı olmuş.Hemen ben de yazmaya başlıyorum.Benim de sıram sondan başa olsun o zaman:)
  5-Marjo da gayet başarılı bulmuş bu mascarayı ama listeye alamamış:)Bence Mac nasıl yaptı,ne yaptı bilemiyorum ama iyiki çıkardı Haute&Naughty Lah mascarayı…Aldığımdan beri favorim.Mac’in en iyi mascarası…
  4-Diorskin Nude Compact Gel gerek kremsi yapısıyla,gerek cilde verdiği ışıltıyla,gerek şık ambalajıyla ve gün boyu bozulmadan kalıcı olmasıyla favorilerim arasında 4. sırayı kaptı…
  3-Giorgio Armani’nin Eyes To Kill Silk Eye Shadow serisinin 2010 koleksiyon ürünü olan 13 numaralı göz farı Smokey eye makeup için vazgeçilmezdir:)
  2-Diorskin Crystal Nude ise yine yılbaşın da çıkmış olup Mac’in prep prime serisini ezip geçen bir makyaj bazıdır.Ciltteki lekeleri,pigment bozukluklarını düzeltip mat tutmasıyla vazgeçilmezidr:)
  1-Yine Dior affedin kızlar:)Seviyorum bu markayı…İş birinciliğe gelince hypnotic poisondaki acı notalar beni oldukça rahatsız ediyordu…kokuya tapmama rağmen bir türlü kullanamıyordum.Dior beni duymuş olacak ki
  Hypnotic Poison Eau Sensulle’yi çıkardı…Sonsuza kadar kullanabilirim.Teşekkür ederim DİOR…

  Yanıtla
 • Geri bildirim: Tweets that mention MarjoOnTheBlog – Makyaj, Kozmetik, Oje Teknikleri » 2010′un En İyi 5 Makyaj Ürünü / Top 5 Makeup Products of 2010 (Editor’s Choices) -- Topsy.com

 • 04 Şubat 2011 tarihinde, saat 12:17
  Kalıcı bağlantı

  marjocum merhaba 😉
  avon simli kalemlerin her renginden aldım hatta 2. leri de alıp stoklayacaktım ki, abartma eda önce bunları bitir dedim.. yok böyle bişey diyorum zaten sen çok güzel anlatmıştın.. sevgiler canım

  Yanıtla
 • 04 Şubat 2011 tarihinde, saat 13:28
  Kalıcı bağlantı

  Marjom,
  Fondöten ve dudak kalemindeki favorilerimiz aynı:))
  Rimel olarak Lancome Hypnose Precious Cells’ten çok memnun kaldım ben.
  Sevgiler
  ebvata

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir