Blogspot Uzantılı Blogları Açmak

(Turkish ONLY!)

Bugün akşam internette gördüklerim karşısında dehşete düşmüş durumdayım!

Önce Superonline.Com internet hizmetini kullananlar blogları açamamaya başlamış.. Daha sonra Superonline’dan şu açıklamalar gelmiş:

Değerli Müşterimiz,

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı’ndan firmamıza iletilen karar sebebi ile Google’a ait bazı IP’lere erişim engellenecektir. Erişimi engellenen IP’ler dolayısıyla, Google’in bazı uygulamalarına erişilememe ya da yavaşlık yaşanması beklenmektedir.
Bu engellemenin muhtemel etkileri ile ilgili olarak;

– Google web sitesine erişimde sorun yaşanması,
– Google analytics, Google maps gibi Google uygulamalarını kullanan portal veya web sitelerinde erişimlerin yavaşlaması,
– Google Toolbar yüklü bilgisayarlarda bazı sitelere yavaş erişme,
– Web siteleri dahilinde “google search” kullanan alan adlarına erişimde yavaşlama,
– Firmanıza ait Google uygulamalarıyla entegre ya da Google Search’a dayalı bir takım uygulamalarınızın bu erişim kısıtlamasından etkilenmesi söz konusu olabilecektir.

Google servislerinde yaşanabilecek yavaşlık ve erişim zorluklarının Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından yayınlanan karar sebebi ile yaşandığını, bu durumun Superonline alt yapısından kaynaklanmadığını bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla
Superonline

ve

Blogspot.com, Diyarbakır 5. Asliye Ceza Mahkemesi’nin 14.01.2011 tarih ve 2011/156 D iş sayılı kararına istinaden engellenmiştir. Sadece Superonline değil, mevcut tüm internet servis sağlayıcıları bu yasağı uygulamakla yükümlüdür.

Google uygulamalarını açmak için geçici bir çözümü bu yazıda bulabilirsiniz. Ama daha doğrusu sesimizi çıkarmak olacaktır..

 

Blogspot altyapısı kullanmadığımdan bu siteye girişte bir sorun yaşanacağını sanmıyorum.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir