Güzellik ve Bakım Fuarı 2011

(Some pictures & info from Beauty & Care Show 2011 Istanbul)

Güzellik ve Bakım Fuarı 2011 için çeşitli markalardan davetiye gelince ve Karamel’in annesi de “Yıllardır giderim, fena değil” deyince sevgili Karamel, annesi ve ben yollara düştük.

 

 

Tabii ki bu fuarın bir IBS New York (Uluslararası Güzellik Fuarı New York) olmadığını biliyorduk gitmeden önce ama insan yıllardır düzenlenen bir fuar için daha fazlasını hayal ediyor. Kötü demiyorum, daha profesyonel olabilirdi diyorum.

 

 

Belki de neler yapılabileceğini gördükten sonra, daha iyisinin yapılma kapasitesinin olduğunu bildikten sonra gördüklerimiz bize az geldi. En basiti onlarca kişi girişte yığılmışken kapıda yaka kartını hazırlayan sadece 1 çalışanın olması belki şimdi idare edilebilir ama ileride değişmesi şart.

 

 

Fuarın hedef kitlesi küçük çaplı güzellik merkezleri ve kuaför salonları. Bu nedenle genelde güzellik merkezlerinde kullanılması için uzman (en azından sertifika) gerektirmeyen çeşitli cilt bakım cihazları, çeşitli tırnak süsleme ürünleri ve yine bu salonlara toptan satış yapan (adını duyduğum veya hiç duymadığım) birkaç makyaj markası gözümüze çarpıyor. Bunlardan Ben Nye, Youngblood, Kryolan herkesin bildiği markalar.

 

 

China Glaze standında bir görevli suyla ebruli oje uygulama tekniğini (water marbling) gösteriyordu, etrafı bayağı kalabalıktı. Uzun süre bekledik ama kimse ilgilenmediği için ve sorduğum sorulara bir türlü yanıt alamadığım için hangi ojelerin olduğuna bakamadım, bakmak da istemedim bi yerden sonra, oysa ki aklımda almayı düşündüğüm bir şey varsa beni bezdirmek öyle kolay değildir… İlk gün erken saatlerde gitmenin kötü yanları bu olsa gerek, hazırlıklar tam oturmamış oluyor. Bu arada China Glaze ojeleri sitelerinde 18 TL’den satmaya başlamışlar. Neyin nakliyesi, neyin vergisi bu kadar tutuyor merak ediyorum. Ve eğer bu kadar tutacaksa getirmekle uğraşmayın diyorum. Zira Amerikalılar’nın 3 dolara aldığına yaklaşık 12 dolar vermeyi benim bünyem kaldırmıyor şu anda.

 

 

Fiyatıyla, ürünleriyle ve ilgileriyle işte şimdi geldiğimize değdi dediğimiz tek marka ise Konad yani Özgürce Pazarlama‘nın standı oldu. Özgürce Pazarlama 2005’ten beri Konad’ın Türkiye distribütörlüğünü yapıyormuş. Karamel de bugünkü yazısında Türkiye’de nasıl Konad alacağımızı anlatıyor, mutlaka bakın, lazım olur. Gerçekten uygun fiyatlar, dışarıda 5-6 dolar olan Konad diskler 10 TL. Demek ki isteyince oluyormuş!! Ben ne zamandır m82 ve m83 hayalleri kuruyor ama getirtmeye üşeniyordum. Nisan ayında yeni siparişlerle birlikte ellerinde olacağını duyduktan sonra beklemeye karar verdim. Böyle tüketici dostu firmaları destekliyorum her zaman 🙂

 

 

Konad standının en güzel yanı ise muhteşem tırnaklara sahip oje blogu yazarı Oje Delisi ile tanışmaktı 🙂 Merak edenlere ben de söylüyorum, takma tırnak kullanmıyor, o gördüğünüz muazzam tırnaklar gerçek! Blog aleminden çok şeker bir blogger ile daha tanışmış oldum, iyi ki blog yazıyorum ve Digiturk, yettin artık, bloguma dokunma!


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Güzellik ve Bakım Fuarı 2011” üzerine 8 düşünce

  • 09 Mart 2011 tarihinde, saat 14:45
   Kalıcı bağlantı

   3-6 Martta Lütfi Kırdar-Rumeli kongre merkezinde yapıldı. Daha önce yazdığım için bu yazıda belirtmedim.

   Yanıtla
 • 09 Mart 2011 tarihinde, saat 21:44
  Kalıcı bağlantı

  Merhaba tatlım,
  Benim için yaptığın yorum için teşekkür ederim 🙂 bende iyi ki sizi tanıdım.

  Tanaçan Kozmetik, ilk gün satış yapmıyordu zaten. Diğer günler satış yaptı. Sizinde dediğiniz gibi çok kalabalıktı, o nedenle ilgilenememiş olabilirler, yoksa gerçekten ilgililer. Bir daha ki fuara ilk gün dışındada uğramanızı isterim. 😉

  Özgürce Pazarmala için diyecek lafım yok zaten, çok sevdiğim için oradaydım.

  Sevgilerle,
  ojedelisi

  Yanıtla
  • 10 Mart 2011 tarihinde, saat 20:59
   Kalıcı bağlantı

   Uzakta olmasak ve dönüş, köprü trafiği derdimiz olmasa başka günlerde de gelmek süper olurdu 🙂

   Yanıtla
  • 26 Mayıs 2011 tarihinde, saat 07:50
   Kalıcı bağlantı

   Canım süpersin, çok sevindim bu habere 🙂 Özgürce’den de mail gelmiş, hemen sipariş vereceğim 🙂

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir