IFW 2011 Özgür Masur Sahne Arkası 2. gün / IFW Özgür Masur Backstage Day 2

(English translation will be added shortly but shortly means in 2 years time in my language :P)

İstanbul Moda Haftası’nda (IFW) ilk gün biliyorsunuz Günseli Türkay defilesinin kulisini ve makyaj uygulamalarını gözlemlemiştim (bütün Moda Haftası yazılarım bu linkte), ikinci gün Özgür Masur defilesinin makyaj uygulamalarına katıldım.

 

Gördüğünüz gibi MAC makyaj uzmanları modelleri defileye yetiştirebilmek için arı gibi çalışıyor! Belki de podyumda 15 dakika sürecek defilenin hazırlığı 2 saati çok rahat bulabiliyor…

 

Defile için modeller hazırlanırken Özgür Masur da baştan sona kadar sahne arkasında hazırlık aşamalarını takip ediyordu. Gördüğüm kadarıyla sahne arkasına erkenden gelip hazırlanan tüm modelleri kontrol eden modacı sayısı çok fazla değil.

 

 

Özgür Masur’un sahne arkasında hazırlığa katılmasına bayıldım! Kendisine, “Bugün” adlı bu koleksiyonunun makyaj hikayesini sordum. Özgür Masur, bu defilesinde geçmiş ve geleceği sentezlediği, gelenekselden modernliğe geçişi gözlediğini söyledi. Buna uygun olarak geçmişte gözlere ağırlık verdiğinden, “Bugün” için MAC Red kırmızı ruj ile dudakları ön plana çıkarmak istediğini ve göz makyajını eyeliner ile sınırladığını söyledi. Ancak biliyorsunuz dramatik eyeliner uygulaması yapıldı, özellikle alt kirpik görünümü için Blacktrack fluidline ile dikey çizgiler yapıldı.

 

 

Defileye Türkiye’nin en tanınmış modellerinden Sedef Avcı, Serenay Sarıkaya, Başak Bilginer, Özge Ulusoy ve tabii ki Ahu Yağtu katılıyordu…

 

Daha fazla görsel mi? Bir sonraki konuda 🙂

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

IFW 2011 Özgür Masur Sahne Arkası 2. gün / IFW Özgür Masur Backstage Day 2” üzerine 2 düşünce

  • 17 Mart 2011 tarihinde, saat 12:52
    Kalıcı bağlantı

    Marjo’cum ne kadar güzel bir yazı olmuş yine bayıldım:)Keşke makyajlar hakkında daha çok ayrıntı ve resim ekleseydin:)Gerçi demişsin ya=’Gelecek yazıda’Merakla bekliyorum diğer İFW yazılarını…Bu arada defilede prolong wear fondöten yada face and body-studio tech fondöten üzerine hangi pudra uygulanıyor?

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir