AVON Golden Black 24K Gold Eyeliner

(Scroll down to read in English)

AVON yazısı bekleyenler bu hafta eminim çok mutlu olacaklar 🙂 Hafta sonu aldıklarımı denemekle geçirdim çünkü.. İlk olarak, gördüğüm andan beri istediğim 24K Gold Eyeliner, Golden Black rengi ile başlıyorum. Bu kalem hakkında doğru dürüst bilgi bulmak çok zor oldu. Kahve mi siyah mı derken ne de olsa bir şekilde kullanırım diyerek siyahı seçtim.

 

AVON Golden Black 24K Gold Eyeliner

 

Kalemde adını aldığı 24K serisindeki gibi devasa simlerden yok, altın ışıltısı çok çok az, hatta birkaç minik partikülden başka bir şey yok içinde ve flaşlı makro çekim dışında uzaktan neredeyse hiç belli olmuyor (belli olsun diye enteresan bir açı ile fotoğraf çekmek zorunda kaldım!). Kalem inanılmaz yumuşak, hiç zorlanmadan düzgün ve oldukça koyu renkli bir çizgi çiziliyor. Super Shock kalem ile alıştığımız yumuşaklık aynen bunda da var.

 

AVON Golden Black 24K Gold Eyeliner

 

AVON ne ambalajında ne de katalogda belirtmemiş ama bu kalem çok kalıcı! Test etmek için far bazı kullanmadan sürdüğüm kalem göz üstüne sürdüğümde bozulmadan, gözün kıvrılan kısmına transfer olmadan; göz altına sürdüğümde ise akmadan saatlerce yerinde kaldı. Sim içermediğinden göz içine de sürdüm, ancak göz içinde 3 saatin sonunda uçlardan silinme başlamıştı (3. fotoğraf). Yine de tamamen silinmedi ama akmadı da.

 

AVON Golden Black 24K Gold Eyeliner

 

Sonuç olarak herhangi bir altın ışıltısı bulunmasa da kalıcılığıyla, yumuşaklığıyla ve renk vermesiyle çok başarılı bir ürün. Kısa sürede sabitleniyor. İstenirse sabitlenmeden önce arkasındaki süngerle dağıtılabilir. Ben memnun kaldım, kahverengisini de alacağım büyük ihtimalle. Eğer düzgün bir göz kalemi arayışındaysanız bu kalem bir alternatif olabilir ancak koleksiyon ürünü olduğu için uzun süre kataloglarda yer almayacak. Kampanya 04 fiyatı 11.40 TL.

 

**************


I really wanted to try this eyeliner since I first saw it. I had a feeling telling me this is a good product, and luckily it turned out to be good in real life 🙂 There were limited reviews on this eyeliner, especially on the black version and I didn’t even see a swatch but ordered it anyway.

 

It is a very pigmented, soft eyeliner, very easy to use since it glides on smoothly. I thought it had golden shimmer because it belongs to the 24K Gold line of AVON and as far as I know, 24K lipsticks have chunky glitters inside. Luckily this eyeliner has very subtle shimmer, there is almost none inside. If I didn’t take this picture with flash and in macro settings, you wouldn’t see anything golden there. I doubt that anyone would notice it if they are not some sort of freaks who like to zoom in your eyeliner! Obviously there is also no fall out..

 

AVON Golden Black 24K Gold Eyeliner

 

This liner didn’t smudge or transfer during my test run carried out without a primer to see how long it’ll hold on. Strange AVON doesn’t mention that it is longwearing at all.. Maybe they didn’t mean to make it long-wearing, I don’t know 😛 However it tends to disappear after 3 hours on my waterline.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

AVON Golden Black 24K Gold Eyeliner” üzerine 10 düşünce

 • 04 Nisan 2011 tarihinde, saat 12:21
  Kalıcı bağlantı

  Göz güzel olunca kalem de kendisini göstermiş ^.^ Maşallah deyim de nazar değmesin.

  Yanıtla
 • 04 Nisan 2011 tarihinde, saat 16:27
  Kalıcı bağlantı

  Güzel kalemmiş gerçektende, bende bakayım katalogdan, hani bide Glazewear rujların fotoğraflarını koyacaktın :))

  Yanıtla
  • 04 Nisan 2011 tarihinde, saat 18:31
   Kalıcı bağlantı

   Ya ben çok sevdim açıkçası, bugün de sürdüm, hala okuldayım, sabahtan beri bozulmadı, bulaşmadı da 🙂 Ay çok sevdim, glimmerstick diamonds’daki siyah da güzeldi ama onlar gri, soğuk siyahtı bu kalem sıcak bir siyahlık veriyor 🙂 Glazewear’lar sırada, geliyorlar 😀 Aslında çektim fotoğraflarını ama bataryanın şarjı çok azdı, bulanık çıkmış, tekrar çekip ekleyeceğim 🙂

   Yanıtla
 • 04 Nisan 2011 tarihinde, saat 18:03
  Kalıcı bağlantı

  Ah bir de kalemi böyle sürmeyi başarabilsem.Kalem ne kadar kaliteli olursa olsun süremeyi beceremeyince yine maymuna dönüyor insan 🙁

  Yanıtla
  • 04 Nisan 2011 tarihinde, saat 18:33
   Kalıcı bağlantı

   🙂 Daha iyisini de sürersin, en azından bir hafta her gün sabah denersen, bir de bakmışsın ki elin alışmış düzgün çekmişsin 🙂 Kötü olursa da olsun boşver, pamuklu çubukla ya da arkasındaki süngerle dağıt gitsin, bilerek öyle dumanlı yaptığını sansın herkes 😛

   Yanıtla
 • 04 Nisan 2011 tarihinde, saat 18:41
  Kalıcı bağlantı

  Kalıcılık ve sürüm açısından gayet güzel bir kalemmiş,bende alabilirim.Seninde hakkını yemeyelim,çok güzel gözlerin var ve kalemi incecik ve çok düzgün çekmişsin.

  Yanıtla
  • 05 Nisan 2011 tarihinde, saat 01:22
   Kalıcı bağlantı

   Busesinem, tavsiye ederim eğer siyah kalem ihtiyacın varsa. Ama zaten bir sürü kalemim var, ne gerek var dersen, yine de haklısın 🙂 Çok teşekkürler, bu kalemle çok kolay oldu ince çekmek, marifet kalemin yani 🙂

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir