NARS Multiples: Orgasm & Portofino

(Scroll down to read in English)

1996 yılında Harper’s Bazaar dergisi o yılların en başarılı 6 makyaj artistinden favori modellerine favori makyajlarını yapmalarını ister. François Nars, model olarak Carolyn Murphy’i seçer ve tek bir ruj kullanarak göz, yanak ve dudak makyajını yapar. Tabii dergi yayınlandıktan sonra olanlar olur, ruja talep patlaması yaşanır. Bunun üzerine François Nars yağsız, göz, dudak ve yüzde uygulanabilecek bir formül geliştirir, adını “Multiple” koyar 🙂

 

NARS Multiples Orgasm and Portofino

 

NARS Multiple stikleri kendimi bildim bileli istiyor ama nedense cesaret edemiyordum. NARS Cadde’de ünlü NARS makyaj artisti Federico Gregorini ile geçirdiğimiz harika gün benim için Multiple’ları deneme fırsatı oldu. Federico, makyajımı yaparken senin tenine en iyi gidecek rengi çok iyi biliyorum dedi ve yanaklarıma mercan rengi (sağdaki) Multiple’ı kullandı. Tepkim; bu hangisi bilmiyorum ama istiyorum! 🙂 Sonradan öğrendim ki Portofino‘ymuş, itiraf ediyorum arkadaşlar, ben aşkı Portofino’da buldum 😎 Bu sıcak mercan rengi krem allığın yakışmayacağı kimse yok diye tahmin ediyorum. Herkese öneririm!

 

NARS Multiple Orgasm and Portofino

 

NARS Multiple Orgasm ise allığı ile benzer renkte, şeftali pembe bir allık. Orta ve koyu tenlerde aydınlatıcı, açık tenlerde allık olarak kullanılabilir, ben de aydınlatıcı olarak kullanıyorum. Yukarıda gördüğünüz simler yüzde de belli oluyor, söylemeden geçemeyeceğim. Belli oluyor deyince düğüne gider gibi simli olduğunu düşünmeyin, öyle abartılı değil tabii ki 🙂

 

Kıssadan hisse,  makyaj alışverişine uzman bir makyaj artisti ile çıkmalı! Hatta makyaj çantasında bir tane en iyisinden makyaj uzmanı bulundurmalı! Ya da daha kolayı, NARS’ın etkinlikleri takip edilmeli 😉 Multiple’ın fiyatı 87 TL.

 

******************

The story behind “The Multiple” is already very famous. In 1996, François Nars used only one lipstick for eyes, cheeks and lips of Carolyn Murphy during a photo shoot. Of course women wanted that color to use just like how he did in the magazine 🙂 François Nars decided to create a dedicated product to use in multiple areas with an oil-free formula, and he named it “The Multiple”.

 

I tried The Multiple first time with Federico Gregorini. He told me that he knows the best shade for my skin tone and he applied a coral (right one in the pictures) color. I didn’t know the name but I knew I wanted it 🙂 Later I learnt the name; Portofino. Therefore, I found my love in Portofino! (I know that was cheesy lol) But it is a great coral color and is a blush that can definitely suit everyone!

 

The Multiple in Orgasm, is a peachy pink with golden glitters. It is a great highlighter for my NC25-ish skin tone. This miracle in a stick glows up my skin! I love The Multiples!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

NARS Multiples: Orgasm & Portofino” üzerine 7 düşünce

 • 12 Nisan 2011 tarihinde, saat 09:05
  Kalıcı bağlantı

  yüzümün heryerine sürsem sanırım bendeki bu ürün asla bitmiycek:) açık tenliyim biraz sürsemde hemen rengini veriyor.

  Yanıtla
  • 12 Nisan 2011 tarihinde, saat 14:31
   Kalıcı bağlantı

   Kesinlikle 🙂 Ama benim için mükemmel allıklar, dudaklarıma kullanmak istemiyorum. Bir süredir böyle bir takıntım var 🙂

   Yanıtla
 • 12 Nisan 2011 tarihinde, saat 13:33
  Kalıcı bağlantı

  Ben multiple’ların dokusunu ve yayılışını (kendi cildimde tabii ki) illuminator’lardan daha çok sevdim. Bende bir gariplik mi var acaba?? Bir de Mösyö Federico’nun multiple’ı cildine nasıl uyguladığını anlatır mısın? Sanırım ayrı bir tekniği var. Ellerine sağlık, sevgiler.

  Yanıtla
  • 12 Nisan 2011 tarihinde, saat 14:30
   Kalıcı bağlantı

   Ben her ikisini de çok sevdim 🙂 Multiple’lar uzun süredir istediğim ürünler olunca çok kıymetli oldular 🙂 Federico, nemlendirici, serum, fondoten, krem allık uygulamasını parmaklarıyla yaptı. Neden fırça kullanmadığını sorunca çok ilginç bir cevap verdi. Amaa ben bunu gelecek NARS yazımda yazdığım için buraya eklemiyorum 😛 Niye erkenden soruyosun ama niye sürprizi bozuyosun 😛

   Yanıtla
 • 13 Nisan 2011 tarihinde, saat 20:16
  Kalıcı bağlantı

  Selam Marjo, uygulamayı nasıl yaptı diye soracaktım ama üstte konuşmuşsunuz bile 🙂 Bir de Portofino’nun içinde ışıltı, pırıltı sim vs nevinden bir şey var mı? Sevgiler, Deniz

  Yanıtla
 • Geri bildirim: Temmuz Favorileri / July ’11 Favourites | MarjoOnTheBlog { Moda Makyaj Kozmetik Oje }

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir