Sigma Yüz Temizleyici / Sigma Cleansing & Polishing Tool

(Scroll down to read this in English)

Yüz temizleme ve peeling cihazlarını çok seviyorum, her gün makyaj yapanlar için büyük kolaylık. Fırçalarıyla ünlü Sigma Cosmetics markası da geçtiğimiz ay Yüz Temizleme ve Peeling Özellikli Cihazı çıkardı. Cihaz çok tatlı bir pembe kapta 3 ayrı başlıkla birlikte satılıyor ve 39 dolar. (Bu arada çok fazla soru geliyor, Sigma fırçalar gümrükte takılmıyor, çünkü kozmetik malzemesi değil, aksesuar. Bugüne kadar alınan ürünler sahiplerine sorunsuz ulaştı ama yurt dışından ürün getirtmek bir bakıma şans işi. Kendiniz gidip görerek almadığınız sürece yüzde yüz güvenli bir yol yok. Kaybolma çalınma gibi ihtimaller de dahil her türlü olasılığı göz önünde bulundurarak sipariş verin.)

 

 

Her neyse, yüz temizleme cihazlarının en meşhur olanı Clarisonic, Amerika’da 200 dolardan başlayan fiyatlara satılan bir ürün. Ülkemizde maalesef yok ancak makyajı çıkaramadığınıza dair şüpheleriniz varsa önerilebilecek başlıca ürünlerden biri. Sigma ise tamamen Clarisonic mantığında olmasa da benzer bir temizleyici ve peeling cihazı üretmiş. Sigma’yı başka markaların taklidini yaptığı için suçlayan ve beğenmeyen bir kitle var; açıkçası kaliteli ürüne uygun fiyatlarla sahip olmamızı sağladıkları için ben seviyorum. Bu arada Bunzie13‘i (blogu da var) de çok severim, Clarisonic ve Sigma arasında mükemmel bir karşılaştırma videosu yapmış, buraya eklemezsem olmazdı 🙂

 

 

Bu videodan aldığım şevkle yakın zamanda Sigma temizleyici cihazı almak istiyorum. Firm başlığını hunharca selülitli bölgelerde kullanacağım! *nihahahaha*

*******************

I really love cleansing tools, best tools for everyday makeup-ers 😛 Because what damages your skin is not “the makeup you wear all day”, it is “the makeup you don’t fully remove at night”.

 

One of the most famous cleansing tools is Clarisonic, which retails for about 200 dollars in the US (but not avaliable in Europe). Sigma has a cheaper version for 39 dollars (with a some crucial differences in design and purpose) and if you believe that you cannot completely remove your makeup, then you should definitely get a cleansing tool. Some people complain that Sigma is copying other brands but I don’t know what is wrong with selling good quality products with a moderate price tag. That’s why I love Sigma products. I also love Bunzie13 (she is on youtube and blogspot, she has a great video comparison of Clarisonic and Sigma Cleansing and Polishing Tool.

 

I had an idea after watching this video, I think the firm head would be a great cellulite-fighting tool. I can’t wait to try it..

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Sigma Yüz Temizleyici / Sigma Cleansing & Polishing Tool” üzerine 2 düşünce

 • 16 Haziran 2011 tarihinde, saat 14:19
  Kalıcı bağlantı

  Süper bir paylaşım olmuş, blog yasağı öncesi Clarisonic fırçaya göz koymuştum alamadım:(( Eminmisin gümrüğe cihaz olduğu için takılmayacağını?? Birde hangi siteden alsak daha güvenilir olur acaba? Ebay’den mi?

  Yanıtla
 • 16 Haziran 2011 tarihinde, saat 15:34
  Kalıcı bağlantı

  Süper marjom, ben sana bunlardan sorcaktım tam yaa biliyo musun?? Başka şey sorsam cevaplıycakmışsın, dur bende sipariş vericem şimdi, öpüldün xxx

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir