MAC Semi Precious Koleksiyonu

(MAC Semi Precious Collection Images, taken in store so please excuse the quality)

MAC Semi Precious Koleksiyonu yarı değerli taşların minerallerle birleşmesinden oluşan bir koleksiyon. MAC her 6 ayda bir mineral koleksiyon çıkarır, genellikle Temmuz ayında MSF’li, mineral allıklı bir koleksiyon görürüz. Ama bu kadar büyük olanını ilk defa görüyorum sanırım.

 

MAC Semi Precious

 

Girişte bizi kocaman koleksiyon standı karşılıyor!

 

MAC Semi Precious 1

 

Mineral ürünlerden çok iki taraflı (bir yüzü sentetik bir yüzü doğal) fırçalar öne çıkıyor.

 

MAC Semi Precious 2

 

MAC Semi Precious 3

 

Hayranı olduğum Mineralize All Over Lotion da koleksiyonda yerini almış.

 

MAC Semi Precious 4

 

MAC’in eski koleksiyonlarındaki mineral farların fazlasıyla sheer görünme problemi vardı. Kutusunda görünen rengi yakalamak ve gün içinde dökülmesini önlemek için ıslak kullanmak, altına yapışkan far bazı kullanmak, siyah baz üzerine kullanmak vs gerekiyordu. Bu koleksiyondaki farlar diğer koleksiyonlara göre oldukça başarılı. Özellikle bazı renkler hem eskisinden daha yumuşak hem daha çok renk veriyor hem de eskisi kadar göz altına dökülmüyor. Mutlaka bakılması gereken renkler Blue Sheen, Golden Gaze, Rare Find, Smoked Ruby olabilir. Aşırı simli duran ve tek sevmediğim renk ise Quartz Fusion! Favori rengim ise Faux Gold. Far kullanmadığım için almama gerek yok diye düşündüm ama eminim kendime yenilip damarlanması az olan bir tanesini alacağım.

 

MAC Semi Precious Mineralize Eyeshadow 4

 

Tam 12 tane mineral far var!

 

MAC Semi Precious Mineralize eyeshadow 5

 

1. Jade’s Fortune 2. Faux Gold 3. Smoked Ruby 4. Quartz Fusion 5. Golden Gaze 6. Dark Indulgence

 

MAC Semi Precious Mineralize eyeshadow 6

 

7. Rare Find 8. Hint of Sapphire 9. Unsurpassable 10. Blue Sheen 11. Clarity 12. Mineral Mode

 

MAC Semi Precious Mineralize eyeshadow 1

 

MAC Semi Precious Mineralize eyeshadow 2

 

MAC Semi Precious Mineralize eyeshadow 3

 

Mineral allıklar, bu koleksiyonda ışıltısız, hatta satensi yapılmış. MAC gerçekten tüketicilerini dinliyor olmalı çünkü bundan önceki bütün mineral allıklar ışıltılı ve hatta simliydi ve beğenilmiyordu. Ben seviyordum, o yüzden bu allıklara önyargılı yaklaştım biraz. Aslında çok tatlılar, eğer aradığınız şey buysa mesela, çok memnun kalabilirsiniz. Özellikle saten gibi duran allıkları seviyorsanız Warmth of Coral rengini öneririm. Eğer doğal tonda duran allıklardan hoşlanıyorsanız kahverengi gibi duran Pressed Amber allığa mutlaka bakın. Kahverengi değil, aksine çok güzel duran bir nude allık.

 

MAC warmth of coral mineralize blush

 

Warmth of Coral Mineralize Blush. En çabuk bitecek ürünlerden biri kesinlikle bu allık!

 

MAC pressed amber mineralize blush

 

Pressed Amber Mineralize Blush. Nude allık mı arıyorsunuz? Buldunuz…

 

MAC feeling flush mineralize blush

 

Feeling Flush Mineralize Blush. Doğru renk için bu fotoğrafı değil aşağıdakini dikkate almalısınız. MAC’in sürekli çıkardığı mavi tonlu pembe mineral allıklardan bir tanesi. Sıcak tonluysanız ve bu allığı istiyorsanız damarlanması daha az olan bir tanesini seçebilirsiniz.

 

MAC Semi Precious Mineralize Blush

 

Öte yandan MSF’leri çok beğendim, ki ben MSF hayranı değilimdir. Bana kalırsa bu koleksiyondaki 4 MSF de birbirinden güzel. Muhtemelen pembe renkli Rose Quartz rengi en çabuk biten renk olacaktır ama altın ve bronz renkteki MSF’ler de cidden çok güzel duruyor. Bu koleksiyona ait MSF’lerdeki minik glitterimsi partiküller sizi rahatsız ediyorsa mineral allıklar sizi daha mutlu edecektir. Ayrıca ortadaki rengin dağılması problemi var ki, MSF’im temiz dursun, renkleri karışmasın diye düşünenleri çıldırtabilir! Aşağıdaki fotoğrafı çekmeden önce temizlemeye çalışıp başarısız olduk..

 

MAC Semi Precious MSF 2

 

MSF’lerin isimlerinden emin değilim alttaki fotoğrafta.

 

MAC Semi Precious MSF

 

Rujların tamamı Lustre serisinden; yani hafif ıslak gibi duran, tamamen opak olmayan rujlar. Muhtemelen en çabuk bitecek renk Gem of Roses olacak. Nude sevenler için Lush Amber çok güzel. One of a Kind ise bence koleksiyonun gizli bombası! Çok çok güzel bir renk, bir de Lustre formülüyle birleşince baştan çıkarıcı bir ruj haline gelmiş!

 

MAC Semi Precious Lipsticks 2

 

One of a Kind ve Gem of Roses renklerinin daha iyi versiyonlarını ekleyeceğim için buraya koymuyorum.

 

MAC Lush Amber Lustre Lipstick

 

MAC Lush Amber Lustre Lipstick

 

Glosslar Cremesheen Glass serisinden. Çok fazla sevmediğim bir seri olmasına karşın yapışkan olmayan ve aşırı opak olmayan gloss seviyorsanız, siz de dünyadaki birçok Cremesheen Glass aşığından biri olabilirsiniz 🙂 Her ne kadar koyu gibi görünse de Richly Revered rengi çok güzel duruyor. Ciddi ciddi düşünmekteyim kendisini.

 

MAC Richly REvered Cremesheen Glass

 

Hafif sürdüğüm Richly Revered bende böyle durdu ve gerçekten çok beğendim. Sonlara doğru artık dudaklarımda tahriş son aşamadaydı! İyice kızardığı için gloss ve ruj renklerini vermek zor oldu.

 

Gelelim en çok sorulan soruya 🙂 Fiyatlar; MSF’ler 72TL, allıklar 62TL, rujlar 43TL, glosslar 47TL, farlar 59TL, yakından çekmeyi unuttuğum fırçalardan 235 70TL, 128 77TL, 179 116TL. Charged water ise 55 TL.

 

Canım arkadaşım E, bana çekimlerde yardımcı oldu. Ellerini ve dudaklarını swatchlardan eksik etmedi 🙂 Bu arada konuşmaya dalıp ruj ve glossları elimizde denemeyi unutmuşuz. Bir de allıkları elimde denediğime çok eminim ama fotoğraflamayı unutmuşum 🙂 Glosslardan diğerleri makyajda kullanıldığından onları deneme şansımız olmadı.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

MAC Semi Precious Koleksiyonu” üzerine 16 düşünce

 • 23 Temmuz 2011 tarihinde, saat 03:04
  Kalıcı bağlantı

  Şimdi Denizli’de Mac bulda gidip kurcala al…Off off, gözümün kaldığı parçalar da var ya 🙁

  Yanıtla
  • 23 Temmuz 2011 tarihinde, saat 11:56
   Kalıcı bağlantı

   Tahmin edebiliyorum 🙁 Gidip görmeden insanın aklında kalıyor. Buraya gelmeyen koleksiyonlarda da benim içim eziliyor, aynı duygu sanırım 🙂

   Yanıtla
  • 23 Temmuz 2011 tarihinde, saat 11:57
   Kalıcı bağlantı

   Evet! Özellikle girişte durduk, makineler, ürünler etraftaydı. Hatta twitter’dan da yazdım ki görenler gelsin tanışalım 🙂 İşim bittikten sonra da oyalandım orada ama 😛 Kısmet değilmiş 😛 Bir daha görürsen gel mutlaka 🙂

   Yanıtla
   • 23 Temmuz 2011 tarihinde, saat 11:59
    Kalıcı bağlantı

    twitterını da takip etmeye başlıyorum o zaman şimdi 🙂 ben de biraz bakındım çıktım, kesin bi blog sahibi dedim içimden ama bilemedim kim olduğunu tabi. bi dahakine umarım 🙂
    sevgiler…

    Yanıtla
 • 23 Temmuz 2011 tarihinde, saat 11:44
  Kalıcı bağlantı

  Msf’lere bayıldım, allıklara da:) en çok One Of Kind rujda gözüm kaldı sanırsam:) ellerine sağlık Marjo’cum.

  Yanıtla
  • 23 Temmuz 2011 tarihinde, saat 11:58
   Kalıcı bağlantı

   Sağol Judy’cim. Benim de içimde kalacaktı, hadi dedim al, ağustosta bitmemiş olursa birkaç şey daha alırsın. Kendimi kandırdım çocuk gibi 🙂

   Yanıtla
 • 23 Temmuz 2011 tarihinde, saat 12:42
  Kalıcı bağlantı

  aa ben capacity mac’e tlf ettim pazar günü satışa sunulcak dedi yaa bende allık almayı düşünüyorm ama gem of roses da çok aklım kaldı 🙂

  Yanıtla
 • 25 Temmuz 2011 tarihinde, saat 02:46
  Kalıcı bağlantı

  Merhaba bende gidip almayı düşünüyorum.
  Mineral all over lotion hakkındaki fikrin nedir ve silk foundationun fiyatını yazmamışsın bilgin varmı acaba?

  Yanıtla
 • 25 Temmuz 2011 tarihinde, saat 15:19
  Kalıcı bağlantı

  allıklar 62 tl değişl 72 tl. hatta bir yanlışlıkmı var diye tekrar mac e gittim msf ve allıkların aynı fiyat olduğunu vurguladı mua. =/

  Yanıtla
 • 27 Temmuz 2011 tarihinde, saat 11:42
  Kalıcı bağlantı

  MArjocuumm , ben de bugün gitcem, uzun zamandır ıvır zıvır haricinde canım macdan bişiy almak istemiyodu, birden macım gelmiş benim oldum ve şunları ayırttım, sen de beğenince tabii, hint of saphire e/s, one of a kind lipstick, warmth of coral ve pressed amber allıklar, nasıl? öğlen gidip alıyorum, hem ikea dan helmer çekmece aldım içine yerleştircem hepsini heheheh :))

  Yanıtla
 • 29 Temmuz 2011 tarihinde, saat 16:55
  Kalıcı bağlantı

  Musky Amethyst Ruj Tam anlamıyla Muhteşem
  Bende koleksiyondan
  Fırçalardan aldım fondöten aldım skinfinish aldım
  ama favorim fondöten ve ruj.

  Yanıtla
  • 30 Temmuz 2011 tarihinde, saat 14:08
   Kalıcı bağlantı

   Ciddi misin! Amethyst çok koyu durdu bende ya 😀 Korkmayın diye bloga koyamadım hatta 😛 Fazla vamp 😛

   Güle güle kullan canım, fondoteni bende önceden vardı, çok sevdiğim fondotenlerden biri 🙂 MSF’in hangisini aldın bu arada? 🙂

   Yanıtla
 • 02 Ağustos 2011 tarihinde, saat 12:34
  Kalıcı bağlantı

  yorumlar ve resimler harika bende kafamda bir iki ürün belirledim bitmeden yakalayabilirsem güzel olur 😀

  Yanıtla
 • 28 Şubat 2017 tarihinde, saat 19:33
  Kalıcı bağlantı

  Cualquier clase de rata es capaz de decir lo mismo que dijo o mil cosas más. Su cara es la que no inspira confianza. Está claro que su principal compromiso es con el burro copetón, no con la ciudadanía. Todo el que se lo crea es muy ingenuo. Si Jenaro Villamil dice que es “reconocido como un buen abogado” pues ha de ser reconocido, así como Salinas de Gortari también lo era y vean que resultó la peor rata que ha pasado por la presidencia.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir