Sonbaharda Cildimizi Bekleyen Tehlike: Kuruluk!

En sık karşılaşılan problemlerden birisi olan cilt kuruluğu özellikle kış aylarına doğru artışa geçer. Yaş ilerledikçe derinin su tutma kapasitesi azaldığından, kuruluk yakınması sıklaşır. Çevresel nem oranının azalması, aşırı güneşte kalma , sık banyo yapma, uzun süreli su teması  ve soğuk hava cildimizde nem kaybına neden olur.  Bu nedenle  kuruluk problemini oluşur yada artar.

 

Kuruluğu önlemek için cildimize nasıl bakmalıyız?

Kış ayları yaklaşırken temel cilt bakımımızda bazı değişiklikler yapmalıyız. Cilt kuruluğuna yol açmamak için şunlara dikkat etmeliyiz:

 

 • Sıcak su cilt kuruluğunu artıran en önemli faktörlere birirsidir. Sıcak su ile yıkanmamalıyız.
 • Her banyo sonrası özellikle cildimiz çok kurumadan etkin vücut nemlendiricilerini yada vücut yağlarını vücudumuza uygulamalıyız,
 • Yaşadığımız ortamlarda nem oranını artıracak önlemleri almalıyız,
 • Bol su içmeliyiz,
 • Biotin, çinko, folik asit, omega -3 yağ asitlerinden zengin beslenmeliyiz,
 • Güneşe çıkmadan önce güneş koruyucularını uygulamalıyız. Aşırı güneşte kalma durumunda ise uygun nemlendiricileri kullanmalıyız.

 

Örnek ürünler:

 

 

1-RoC ENYDRAL VÜCUT NEMLENDİRİCİSİ

İçerdiği gliserin ve shea butter bileşimiyle , cildin kaybettiği nemiyeniden kazanmasına yardımcı olan nem ve lipidik birleşenleri sağlar. Vazelin sayesinde oluşturduğu koruyucu bariyer epidermisinin aşırı nem kaybını önler. Hafif ve yağlı formül sayesinde bütün vücudunuzda kullanabilirsiniz

 

Tavsiye edilen tüketici fiyatı:38TL

 

 

2- NEUTROGENA NORVEÇ FORMÜLÜ ONARICI GÜNLÜK BAKIM LOSYONU

İleri Derecede Cilt Kuruluğu ve Tahrişe Karşı

Çok kuru ciltleri nemlendirmenin ötesinde onarma özelliğine sahip özel bir formüldür.

İçeriğindeki Norveç formülü cilde kaybettiği nemi geri kazandırır, cildin koruyucu katmanını onararak yeniden yapılanmasına yardımcı olur. Böylece ilk kullanımdan itibaren cildin gerginliğini ve rahatsızlığını anında giderir, çok kuru ve sertleşmiş ciltlerin onarılmasına yardımcı olur. Günden güne cildiniz yoğun bir şekilde nemlenir, yumuşak ve pürüzsüz bir yapıya kavuşur. Kremsi ve yağsız yapısı sayesinde tüm vücudunuzun günlük bakımı için uygundur.

 

Ambalaj Şekli:250ml pompalı

Tavsiye edilen tüketici fiyatı: 20,75TL

 

 

3- NEUTROGENA® VÜCUT YAĞI

Susam tohumlarından üretilen Neutrogena® Vücut Yağı  hafif formülü sayesinde yapışkan his bırakmaz, birkaç damlası bile banyodan veya duştan sonra uygulandığında , nemi cildinize hapsetmeye yardımcı olur.

Ambalaj Şekli: 250 ml

Tavsiye edilen tüketici fiyatı fiyatı 21,65TL

 

 

4- JOHNSON’S  BABY  YAĞ

Islak cilde uygulandığında kuru cilde uygulanan birçok losyona göre  10 kat daha fazla nemi hapseden Johnson’s Baby Yağı,  yağlılık hissi olmadan  mükemmel bebek cildi yumuşaklığı  veriyor.

Ambalaj şekli 300ml
Tavsiye edilen tüketici fiyatı:  11,30TL

 

 

5- NEUTROGENA®  NORVEÇ FORMÜLÜ VÜCUT NEMLENDİRİCİSİ

KURU VE HASSAS CİLTLER İÇİN PARFÜMSÜZ HİPOALERJENİK  FORMÜL

Tüm ailenin* kullanabileceği yeni Günlük Vücut Nemlendiricisinin, D –pantenol ile zenginleştirilmiş Norveç formülü’nün ciltte 10 katmana kadar  aktif nemlendirme sağladığı ve ciltte neme en çok ihtiyaç duyulan bölgeleri etkili şekilde nemlendirdiği klinik olarak kanıtlanmıştır. Parfüm içermez ve alerji riskini minimize edecek şekilde formüle edilmiştir. Yağlı bir his bırakmayan formülü cilde anında nüfuz ederek cilt tarafından kolayca emilir.

 

*yetişkinler ve 3 yaşın üzerindeki çocuklar

 

Ambalaj: 400ml

Tavsiye edilen Tüketici Fiyatı: 17,70TL

 

 

6- NEUTROGENA NORVEÇ FORMÜLLÜ RAHATLATICI YOĞUN BAKIM KREMİ

Gliserinle zenginleştirilmiş Norveç formülünün tüm özelliklerini taşıyan Neutrogena Norveç Formülü Rahatlatıcı Yoğun Bakım Kremi özellikle kuru ve hassas ciltler için geliştirilmiş, hızlı emilen konsantre formüle sahiptir.

 

Tavsiye edilen tüketici fiyatı:8,70TL

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Sonbaharda Cildimizi Bekleyen Tehlike: Kuruluk!” üzerine 6 düşünce

  • 10 Eylül 2011 tarihinde, saat 09:44
   Kalıcı bağlantı

   Haklısın, o da çok güzel bir ürün. Cilt kurumasına karşı önlemimizi alalım da hangi ürünü kullanırsak kullanalım bence 🙂 Yeter ki ileriye yatırım yapalım 🙂

   Yanıtla
 • 10 Eylül 2011 tarihinde, saat 11:38
  Kalıcı bağlantı

  Vücut için Body oil’leri banyoda kullanıyorum ve gerçekten etkili ancak yüzüm için hala mükemmel ürünü bulamadım..Parfümerilerin (mecburi istikamet) tavsiye ettiği bir iki krem var ama neredeyse iki asgari ücret kadar fiyat verdiler henüz kendime gelemedim..şöyle pul pul soyulmayı engelleyen, yağlandırmadan nemlendiren, mümkünse 17 yaşımdaki cildimi geri getiren harika nemlendiriciyi arıyorum :))

  Yanıtla
 • 10 Eylül 2011 tarihinde, saat 13:56
  Kalıcı bağlantı

  Faydalı bir yazı olmuş. Bende de özellikle bacaklarımda kuruluk oluyo denemek lazım ürünleri 🙂

  Yanıtla
 • 12 Eylül 2011 tarihinde, saat 11:44
  Kalıcı bağlantı

  Öneriler çok iyi, yine OTC ürünlerinden Vaseline’in kremleri de (özellikle çok kuru ciltler için intense therapy olanı ve kakao yağlı kremi) gerçekten çok başarılı benim gibi cildi kuru olup kesinlikle kremi emmeyi reddeden bir bünyeye bile çoook iyi geldi!

  Yanıtla
  • 12 Eylül 2011 tarihinde, saat 17:52
   Kalıcı bağlantı

   kesinlikle vaseline de çok başarılı, kakao yağlı kremi ben de seviyorum, yorumun için çok teşekkürler, unuttuğum şeyleri böylece eklemiş oluyorum 🙂

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir