The Body Shop White Musk Libertine EDP

(Scroll down to read this review in English)

İki senedir havalar soğur soğumaz hafif tatlı, pudralı, misk kokularına elim gidiyor ve ara ara parfümün kokusu geldikçe mest oluyorum 🙂 Yeni çıkan The Body Shop parfümü White Musk Libertine EDP de tam benim için yaratılmış bir kış kokusu, bayılıyorum!

 

 

Parfümün en belirgin notaları olarak açılışında Türk lokumu, orta notalarında gül, alt notalarında baskın misk kokusu alıyorum ve koklamaya doyamıyorum. Bu kokuda tatlı, eğlenceli ve kadınsı notaların hepsi bir arada. Uzun zamandır beni bu kadar mutlu eden bir parfümüm olmamıştı, buna kokusuna bayıldığım yasemin kokulu Dreams Unlimited da dahil 🙂

 

 

Sanırım bu seriye özel bir durum, EDP ile EDT birbirinden biraz farklı kokuyor. Bunu EDP’ye yedek EDT ve vücut losyonu alacağımda fark ettim, aman denemeden almayın çünkü EDP çok daha güzel bence. 30 mL EDP’nin fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 34,50 TL.

*******************

The Body Shop White Musk Libertine EDP is a sweet, powdery and musky smell with a decent longevity. I can smell it on me for hours. Opening notes contain Turkish loukhoum, but it dries down to a sweet, musky smell. I am not sure but I think I smell rose in mid notes. I don’t smell almonde, honey or whipped cream at all. I really like EDP version, EDT one smells quite different and I prefer the EDP one.

 

The Body Shop White Musk Libertine EDP tanıtım amacıyla tarafıma gönderilmiştir. Yorumların tamamı kendi görüşlerim olup ürün tanıtım, yorumlama ve şeffaflık (disclosure) politikası için buraya göz atabilirsiniz.
The Body Shop Wild Rose Hand Cream was sent me for my honest review. Product review and disclosure policy can be found in this page.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

The Body Shop White Musk Libertine EDP” üzerine 6 düşünce

 • 13 Kasım 2011 tarihinde, saat 14:43
  Kalıcı bağlantı

  kesinlikle çok güzel bir koku seçmişsin, dün tbs’de bende denedim ama bende çok kalıcı olmadı, sanırım edt’yi denedim
  tekrar deneyeceğim.

  iyi günlerde kullan canım sevgiler..

  bloğumada beklerim 🙂

  http://betirella.blogspot.com/

  Yanıtla
  • 13 Kasım 2011 tarihinde, saat 15:49
   Kalıcı bağlantı

   Teşekkür ederim 🙂 Aslında Estee Lauder Sensuous almayı planlıyorum kış için ama bu koku ondan çok daha güzel geldi bana. Daha sevimli 🙂

   Yanıtla
  • 13 Kasım 2011 tarihinde, saat 16:00
   Kalıcı bağlantı

   Sema’cım bende şekerli ve misk içeren kokuları kalıcıdır, sırf parfümün kalıcılığı mı yoksa bendeki duruşu mu bilmiyorum ama sabah sıkınca akşama kadar tazelemem gerekmiyor, gün boyu kokusunu alıyorum. Ama bir Dior Addict kalıcılığı da yok, dolabımda günlerce devam eden bir koku olmuyor. Bence fiyatına göre gayet iyi.

   Yanıtla
 • 13 Kasım 2011 tarihinde, saat 18:48
  Kalıcı bağlantı

  Cevabın için teşekkür ederim. 🙂 Ben de almayı düşünüyorum. Kalıcı olmasa bile pek minik, pek şeker bir şey. 🙂 Çantada taşınıp gün içinde tazelenebilir sanki. 🙂

  Yanıtla
 • Geri bildirim: The Body Shop Dreams Unlimited Kofre | MarjoOnTheBlog { Moda Makyaj Kozmetik Oje }

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir